Hanna-Brita Kaasik võistles Põhjamaade meistrivõistlustel

Eesti noortekoondisse kuuluv Hanna-Brita Kaasik võistles nädalavahetusel Norras Orkdalis peetud Põhjmaade noorte meistrivõistlustel murdmaasuusatamises.

Reedel toimunud klassikatehnika sprindi eelsõidus sai Põltsamaa Kuningamäe SK esindaja 4.10,6ga 26. koha, kaotades kodupubliku ees võistelnud Dorthe Seierstadile 13,4 sekundiga. Veerandfinaalis lõpetas Kaasik oma sõidu kuuendana ning sai kokkuvõttes 27. koha.

Eestlannadest oli 24. kohaga parim Stine-Lise Truu; Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku ja Kerstin Ojavee veerandfinaali ei pääsenud. Sprindivõistlus lõppes norralannade Dorthe Seiserstadi, Kristin Fosnæsi ja Tuva Bakkemo kolmikvõiduga.

Laupäeval läbitud 5 km vabatehnikasõidus võttis ajaga 11.28,8 võidu rootslanna Katrin Sjödén, kellele järgnesid Dorthe Seiserstad ja Kristin Fosnæs. Võitjale 38,7 sekundit kaotanud Stine-Lise Truu sai 20. ning minuti ja viie sekundiga rootslannale alla jäänud Hanna-Brita Kaasik 24. koha.

Pühapäevases 3×3 km teatesõidus sai Eesti naiskond (Keidy Kaasiku, Stine-Lise Truu, Hanna-Brita Kaasik) kümnenda koha, esikoha võitnud rootslannadele kaotati minuti ja 19 sekundiga.