Hanna-Brita Kaasik jäi MM-iga rahule

Põltsamaa suusaneiu Hanna-Brita Kaasik osales Eesti koondislasena Lahtis lõppenud juunioride MM-võistlustel, kus tema laeks jäi U20 Eesti naiskonna parim tulemus, 21. koht sprindis.


Kolmel distantsil Lahtis startinud Kaasik kinnitas Vooremaale, et jäi kokkuvõttes oma etteastega seekordsel MM-il rahule.

„Seadsin enne Lahtisse sõitmist eesmärgiks jõuda kolmekümne parema sekka ja seda ma sprindis ka suutsin. See oli kahtlemata kord´aminek, mis annab kogu MM-võistlusele positiivse hinnangu. Pealegi olin ma sprindis kõige suuremate FIS punktidega suusataja, kes 30 tugevama hulka jõudis,“ rääkis Hanna-Brita.

„Eelkõige olen aga rahul sellega, et sain MM-ilt juurde häid kogemusi ja kasvatasin tublisti enesekindlust. Tundsin, et suudan maailma paremikuga konkureerida küll.“

Ränk katsumus 15 km rajal

Viimase alana starditi Lahtis möödunud laupäeval 4 x 5 km teatesuusatamises, kus 14 naiskonna konkurentsis pidi Eesti nelik leppima paraku viimase kohaga. Kaotus maailmameistriks tulnud Norrale oli lõpujoonel 4.12. Eesti naiskonna ankrunaisena lõpetas võistluse Hanna-Brita Kaasik.

„Tegime enda sõidu ära, ei midagi erilist. Igaüks kaotas oma etapil liidritele minutiga. Kui algselt pidin sõitma avavahetuses klassikat, siis lõpuks otsustasime, et sõidan viimases vahetuses uisku. Sest mul vahet polnud, tunnen end võrdselt mõlemas sõidustiilis,“ selgitas Kaasik.

Rääkides MM-võistluste teistest distantsidest sõnas Hanna-Brita, et tõeliseks küsimärgiks jäi 15 km ühisstardiga sõit. „Ma ei tea täpselt tänaseni, mis seal minuga juhtus. Ma ei ole kunagi varem pidanud nii külmas ilmas võistlema kui seekord Lahtis. Lihtsalt külmusin rajal ära, polnud nagu mina ise. Lisaks sellele hakkasin distantsil oksendama, mida pole samuti kunagi varem juhtunud,“ rääkis Hanna-Brita raskest katsumusest.

„Pärast finišit vajasin meedikute abi, kes mind taas üles turgutasid. Siin pean koos treeneriga veel arutama, mis sellise olukorra võis põhjustada. Ainuke asi, mis rahuldust pakkus oli see, et kannatasin lõpuni ja vähemalt ei katkestanud.“

Koht koondises uueks hooajaks

Samas avaldas Hanna-Brita kahetsust, et ta ei saanud MM-il startida 5 km distantsil. „Olen enam kui kindel, et oleksin seal oma parima tulemuse teinud. Õnnetuseks ei teinud ma aga haiguse tõttu kaasa sel distantsil Eesti meistrivõistlustel, mis olid ühtlasi katsevõistlusteks. Ja vastavalt suusaliidu statuudile said Lahtis startida vaid katsevõistlustel osalenud sportlased. Selline jäik meie spordisüsteem on,“ lausus Hanna-Brita veidi pettunult.

Kokkuvõttes kindlustas ta oma esinemisega Lahti MM-il endale juba järgmiseks talveks koha Eesti juunioride koondises. Siis tuleb startida juba U23 vanuseklassis.

„Nii et juba praegu võin öelda, et tänavune hooaeg on olnud samm edasi minu senisel sporditeel. Olen tänavu olnud tunduvalt vähem kimpus haigustega ja tulemused on seeläbi ka paremad olnud,“ ütles sportlane.

Enda sõnul on tal arenguruumi veel nii jõu, vastupidavuse kui ka tehnika osas. Juba sel nädalavahetusel stardib Jõgevamaa esisuusataja Eesti meistrivõistlustel, kus kavas on sprint ja 10 km vabatehnika.

„Siis ootavad ees veel Tartu maraton, mõned väiksemad jõuproovid ja välisvõistlused Lätis ja Soomes. Lätis toimuvad märtsis Madonas FIS võistlused ja Põhja-Soomes on aprilli algul kavas viimase lume võistlused. Selliseid võistlusi on väga vaja, sest üldiselt on meil rahvusvahelisi välisvõistlusi vähe. Kogemuste saamiseks on need aga hädavajalikud,“ lisas Hanna-Brita Kaasik.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus