Halliku Hariduse Selts tutvustas oma plaane

Esmaspäeval kogunesid Pala vallavolikogu liikmed istungile Assikverre, kus kuulati ülevaadet ka Halliku Hariduse Seltsi algatatud projektidest ja plaanidest. Üheks seltsi ja kohaliku omavalitsuse koostööna korraldatavaks kultuurisündmuseks on Anna Haava 145. sünniaastapäeva tähistamine.

Halliku Hariduse Seltsi juhatuse esimehe Mare Nõmme sõnul tähistatakse Assikverest võrsunud luuletaja Anna Haava sünniaastapäeva tänavu oktoobris põhjalikumalt ja pidulikumalt kui varem. Esimest korda saab teoks konkurss, kus Jõgeva- ja Tartumaa kooliõpilased esitavad põimikuid Haava luulest.

Juba 25. juulil saab aga Assikveres teoks folklooripäev. Siis on avatud käsitöötoad, isetegevuslased etendavad muinasjutuainelise näidendi. 

Kohtumisel vallavolikogu liikmetega teatas Mare Nõmm, et PRIA on rahastanud seltsi projekte rahvarõivaste muretsemiseks. “Pluusid ja põlled on meil juba olemas ja peagi saame ka seelikud. Samuti hankisime PRIA toetusel seltsimajja uued toolid,” ütles Mare Nõmm, kelle sõnul pole alates järgmisest talvest seltsimajas tarvis ka külmetamist karta.

“Ühismajandi ajal ehitatud ahjud hakkavad lagunema. Kohaliku Omaalgatuse Programmi toetusel õnnestub meil aga saada moodne soojuspump, mille ostmisel on kaasrahastajaks vallavalitus,” ütles seltsielu eestvedaja.

“Halliku Hariduse Selts paistab silma tubli omaalgatusega ja oskusliku projektide kirjutamisega, seetõttu püüame selle paiga külaliikujate tegemisi alati toetada,” kinnitas Pala vallavanem Jozsef Weinrauch.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus