Haldusreform ja “sildistamine” Jõgeva maakonna teedel

Oktoobrikuised valimised tõid uutele valdadele volikogud ja selle aasta jaanuarist lõpetasid vanade valdade asutused päriselt oma töö. Eestis ringi sõites on teede ääres siiski veel paljudes kohtades sildid, mis annavad teada endiste valdade piiride kohta.


Maanteeamet ütleb oma kodulehel, et halduspiiride muutmise ja tähistamisega seotud kohanimetähiste ümbertõstmised, vanade eemaldamised ning täiendavate kohanimetähiste riigimaanteede äärde paigaldamised teeb halduspiiride muutja ehk kohalik omavalitsus. Raha selleks tuleb riigieelarvest eraldatud ühinemistoetusest.

Loomulikult tuleb riigiteedel liiklusmärkide paigaldamised, olemasolevate ümbertõstmised või eemaldamised maanteeametiga kooskõlastada, et märgid paigaldada nii, et oleks tagatud ristmikel kasutatavate viitade süsteemi toimivus ehk teekonnal sihtpunkti oleks viitamine järjepidev.

Tähtaegu uute kohanimetähiste paigaldamiseks maanteeamet seadnud ei ole, kuid soovitab seda teha esimesel võimalusel.

„Jõgeva vallas on uute märkide tulek alles ees,“ rääkis Tõnu Uuna Jõgeva valla majandusosakonnast. „Järgmisel nädalal hakkame töid maanteeametiga kooskõlastama.“ Palamuse vallavara juhataja Enn Kivi sõnul on kõik endise Palamuse valla piire tähistanud 7 silti on selle aasta alguses juba maha võetud.

Põltsamaa vallal on seevastu tehtud muudatused Tallinna-Tartu maanteel ja tugiteedel. Asja tegi lihtsamaks see, et kasutusel olid sisuliselt samad postid ja sildid, lihtsalt vahetus asukoht. „Suurem vahetus ja uued sildid tulevad siis, kui sümboolika paigas,“ ütles Põltsamaa valla majandusosakonna juhataja Aivar Aigro.

Põnevust Eesti teedel jätkub veel mõnekski ajaks.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus