Hakakem protestilaule kirjutama

Konkursile oodatakse protestilaule noortele olulistel teemadel ja erinevates muusikastiilides. Laule hindab ?ürii laekunud demode põhjal, seades esiplaanile laulude sisu, mitte salvestise kvaliteedi.

?üriisse kuuluvad laulja Peeter Tooma, räppar Chalice, punkmuusik Villu Tamme, muusikakriitik ja DJ Siim Nestor, kirjanik Sass Henno, subkultuuriteoreetik ja DJ Ingrid Kohtla, eestivene muusikaaktivist Anatoli Belov ning Tallinna Noorsootöö Keskuse direktor Silver Pramann.

Protestilaul on suunatud ühiskonnas valitsevate ebakõlade vastu, mis näitavad loo autori või esitaja rahulolematust olukorraga, tema reaktsiooni. Algselt olid protestilaulud seotud rahva- ja pärimusmuusika traditsioonidega, nüüd tungib see teema üha enam popmuusikasse.

Kaasajal on esitanud protestilaule näiteks Madonna, REM, ent ka Eestis on loodud protestilaule ning neid on esitanud mitmed tuntud ansambli. Eestis jääb tippaeg siiski Nõukogude okupatsiooni aega.

Laule oodatakse kuni 10. maini, ?ürii otsus tehakse teatavaks 19. mail. Parimate lugude esitajad astuvad oma lugudega üles 12. augustil toimuval rahvusvahelise noortepäeva üritustel.

Osalemistingimused ja registreerumisvorm asuvad Tallinna noorte infoportaalil www.taninfo.ee.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus