Haigusnähtudega tartlane liikus avalikus ruumis

Terviseamet teatas, et positiivse proovi andnud haigusnähtudega tartlane külastas nakkusohtlikul perioodil 18. juulil ööklubi Vabank ja järgmisel päeval Meresuu SPAd. Lisaks külastas koroonaviirusesse nakatunu erinevaid kauplusi ning 23. juulil ka Tartu Lõunakeskuses kell 21.00 algavat kinoseanssi. Inimestel, kellel võis koroonaviirust kandva inimesega kokkupuude olla, tuleb oma tervist jälgida ning haigussümptomite ilmnemisel perearstile helistada.

Vastutustundetu käitumine võib valla päästa uue koroonaviiruse puhangu.

Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luhti sõnul on tegu äärmiselt ohtliku käitumisega, mis lisaks enda tervise ohtu seadmisele võib avaldada mõju ka nii-öelda teise laine tekkele. “Sellise käitumise tulemusena võib nakkus hakata laialt levima, sellel on aga oma tagajärjed normaalse elu juurde naasmisel ,” ütles Luht, kelle sõnade kohaselt tuleb mistahes haigusnähtudega püsida kodus ja oma perearstiga ühendust võtta. “Erinevate suurürituste tulek ja ühiskonna tavapärane funktsioneerimine sõltuvad otseselt meie vastutustundlikkusest. Mida rohkem me seda tõsiasja ignoreerime, seda tõsisem saab olema tagajärg meie kõigi jaoks.”

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus