Haiguselaine hõrendas Pala rattamaratoni sõitjaterivi

Reedesele Pala rattamaratonile oli end kirja pannud üle 50  sõitja, kuid starti tuli vaid 36 ratturit, sest enamik loobujatest olid kimpus külmetushaigusega.

Möödunud reedel kogunes rattamaratoni starti 34 Pala kooli õpilast ning kaks vilistlast, kes kõik läbisid vastavalt 10 või 20 kilomeetri pikkuse distantsi. Kahjuks ei olnud sel maratonil teiste Jõgevamaa koolide esindajaid ning osalejaid oli varasemate võistlustega võrreldes mitu korda vähem.

Pala kooli direktori Malle Weinrauchi sõnul kärpis osalejate arvu külmetushaiguste laine. Samas oli teistest koolidest  rataste ja õpilaste kohaletoomine raskustega seotud. Siiski oli tal hea meel, et üritus kõigi raskuste kiuste toimus ning Pala kooli õpilased nii arvukalt sellest ka osa võtsid.

Osalemisrõõm suurem kui võidurõõm

Maratoni korraldajad on alati öelnud, et noorte jaoks on olulisem see 10 või 20 kilomeetrilt lihtsalt läbi sõita, mitte poodiumikohtade pärast elu eest rabelda. Loomulikult oli võitjatel hea meel, kuid sama rahul olid endaga ka kõik raja läbinud ratturid.

Poiste vanimas vanuseklassis osales vaid Joonas Karu, kes on Pala kooli vilistlane ja õpib praegu Nõo Reaalgümnaasiumis. Joonas oli oma vanuseklassi ning ka maratoni kindel võitja, edestades finaalis järgmist võistlejat lausa viie minutiga. Teisena jõudis finišisse Ülenurme Gümnaasiumis õppiv Künter Kool, saavutades M16 vanuseklassis esikoha, ning kolmandana rühkis üle finišijoone M14 vanuseklassi esikoha omanik Olavi Peramets.

M16 vanuseklassi teine oli Kait Kikkas ning kolmandaks jäi Alan Raudmäe, kes võistluse ajal hoogsalt iseennast ergutas ja pealtvaatajatele show’d pakkus, veiderdades staadionialal oma jalgrattaga nii palju kui jaksas. M14 vanuseklassi teine koht kuulus Danver  Peemotile ning kolmanda koha selles grupis sai Marek Metsma.

Poiste M12 klassi parim rattur oli Volli Müürsepp, talle järgnesid Eke Üllar Viesemann ning Meigo Peramets. Kõige nooremas poiste võistlusklassis oli kiireim Kevin Vunk, edestades teise koha omanikku Martin Selgist pea viie minutiga. Noorima vanuseklassi kolmanda koha poiss oli Elari Karv.

iii

Trikirattaga maastikurajale

Tüdrukute noorimas vanuseklassis osales kaks ratturit, kellest kiireim oli Laura Paluoja, teiseks jäi Annabel Mõisa.  N12 klassi kiireim tüdruk oli sel korral Maile Kirikal. Teisele kohale suutis end vändata Meery Mõisa ja kolmanda koha saavutas Marit Juursalu. N14 klassis osales kaks tüdrukut, kellest kiireim oli Jane Vadi, jättes teisele kohale Katarina Sanga. N16 parim oli Riinu Raamets, talle kaotas minuti ja 47 sekundiga Jaana Pärn.

Eriauhinna pälvis Allar Kikkas, kes läbis vapralt 20 kilomeetrit pisikese trikirattaga, millega maastikul sõitmine nõuab väga head füüsilist vormi. Poisil oli veel lõpusirgel nii palju jõudu, et ta väntas finišisse tagarattal. Lisaks sellele tõestas Allar oma võimeid pärast võistlust kooli kõrval asuval rambil trikitades.

Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Virge Otsa loodab, et järgmisel aastal tuleb rattamaratonile rohkem osalejaid. Eelkõige ootavad maratoni korraldajad teiste Jõgevamaa koolide osavõttu ning miks ka mitte osalejaid teistest maakondadest. “Et järgmisel aastal on juubeliüritus, siis on loota ka vägevamaid auhindu,” lubas maratoni lõppedes õpetaja Otsa.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus