Haigekassa e-teenused tööandjatele kolivad X-tee ettevõtteportaali

Esmaspäevast, 21. augustist on Eesti Haigekassa poolt tööandjatele pakutav ravikindlustuse määramise e-teenus kättesaadav X-tee teenusena. Haigekassa e-teeninduse klientide jaoks toimub üleminek automaatselt ühelt tehnoloogiliselt keskkonnalt teisele. Muudatus puudutab enam kui 18 500 erinevat ettevõtet ja avalik-õiguslikku asutust. Muudatuse eesmärk on võtta kasutusele varem riigi poolt välja töötatud standardsed ja turvalised IT lahendused.

Ravikindlustuse haldamise teenust saavad kasutada avalik-õiguslikud ning juriidilised isikud ja Äriregistris registreeritud FIEd aadressilt http://x-tee.riik.ee/eit/ või www.eesti.ee edasi liikudes rubriiki X-tee teenused ettevõtjatele. Teenuse kasutamisel abistab Haigekassa infotelefon 16363.

?Täna riigis olemas olevad ainulaadsed IT-lahendused tegid Haigekassa e-teeninduse ülemineku võimalikuks,? kommenteeris teenuse avamist Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse arendusosakonna juhataja Kalle Arula. “Tarbija jaoks on see mugav ning riigi jaoks mõistlik,? lisas ta.

Haigekassa süsteemiarenduse juht Jelena Nu?naja tõdes: ?Teenuste viimine X-teele võimaldab asutustel töötajate kindlustatuse infot automaatselt oma infosüsteemide kaudu edastada. Seni haigekassa süsteemid seda ei võimaldanud.?

Kui üleminekuperioodil saab teenuseid kasutama hakata kas ID-kaarti või internetipankade sisselogimist kasutades, siis uuest aastast minnakse üle täielikult ID-kaardi põhisele autentimisele.
 
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse poolt hallatav infosüsteemide andmevahetuskiht X-tee ühendab turvaliselt Eesti riigi põhilisi andmebaase ? tänaseks on X-teega liitunud 64 andmekogu ja 363 asutust.

Rica Semjonova,
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse
kommunikatsioonijuht

Anne Osvet,
Haigekassa avalike suhete juht

blog comments powered by Disqus