“Habemega” valimislubadused

Tants Rohutirtsu lasteaia ümber on jõudnud faasi, kus tuleb tunnistada: kõik populistlikud valimislubadused tuleks ära unustada! Iseäranis laste kulul tehtud “jõu- ja iluvarunumbrid”.

Kui Jõgeva linnaisad oleksid möödunud suvel natukesekski aja maha suutnud võtta ja kasvõi mõnda aega järele mõelda, mida nad Rohutirtsu lasteaiaga teevad, poleks praegust jama juhtunud! Praegu kõlab see mõnitava tagantjäreletarkusena, mis teatavasti on täppisteadus.

Ja jälle on süütud lapsed need, kes peavad kannatama. Ei ole normaalne, et terve õppeaasta ja võib-olla mõned kuud veel pealegi tuleb neil veeta üksteise kukil Jõgeva Gümnaasiumis, kus pole õieti ruumi ei suurtele ega väikestele. Pead-jalad koos elamine ja tegutsemine tekitab palju pingeid, mida oleks mõistlike otsustega ära saanud hoida.

Kui mingi objekti maksumus on 12 miljonit, siis kaheksaga seda ära ei tee! Isegi masu ajal pole ehitusfirmad nõus töö saamise nimel nii palju peale maksma. Ja linnal pole ka kusagilt puudujäävat summat võtta. Sest raha lihtsalt pole.

Me ei tea praegu veel, kui palju Rohutirtsu remont tegelikult maksma läheb. Ja kas sellest loost keegi ka midagi õpib.

30. märts 2010

blog comments powered by Disqus