Gümnaasiumineiud korraldavad heategevuskontserdi

Jõgeva kultuurikeskuses toimub tuleval teisipäeval algusega kell 18 Jõgevamaa gümnaasiumi heategevuskontsert, mille tulu läheb vähihaigete laste toetuseks. Kontserdi korraldamisel on eestvedajateks L-klassis õppivad Anna-Maria Kazakov ja Mari-Liis Valk.


Heategevuskontserdil astuvad üles Jõgevamaa gümnaasiumi segakoor ja segaansambel, Jõgeva muusikakooli lastekoor, Jõgeva kammerkoor, Jõgeva meeskoor Mehis, Jõgeva muusikakooli rahvapilliansambel Tuustar ja Los Angeleses filminäitlejaks õppiv Jõgevamaa gümnaasiumi vilistlane Artur Rehi. Esinejaid on ka Jõgeva põhikoolist ja folklooriseltsist Jõgevahe Pere. Õhtujuhid on Einar Susi ja Telver Objärtel Jõgevamaa gümnaasiumist ning Daniel Aganitš Jõgeva põhikoolist. Kontserdipääse maksab kolm eurot ja pääsmete müügist laekunud summa kantakse üle Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi arvele.

Jõulude eel toimub heategevuslikke üritusi tavalisest rohkem. Ka Anna-Maria Kazakov ja Mari-Liis Valk soovisid ühe heategevusliku ettevõtmise käivitada ja toetada sellega just vähihaigeid lapsi. Kõige loogilisem tundus olevat heategevuskontserdi korraldamine. Et Jõgevamaa gümnaasiumi teise aasta õpilased ehk tavamõistes 11. klassi õpilased peavad tegema kirjaliku uurimistöö või praktilise töö, leidsid Anna-Maria ja Mari-Liis, et heategevuskontserdi korraldamine võikski olla nende praktiline töö.

Juhendajaks palusid nad inimeseõpetuse õpetaja ja õpilasnõustaja Silja Piiri ning üheskoos asuti otsima organisatsioon, kes oleks nõus koostööpartneriks hakkama ja kelle kontole saaks annetused kanda. Selline kokkulepe saadi Tartu ülikooli kliinikumi lastefondiga.

Kõik nõus aitama

Esinejate leidmine osutus üsna lihtsaks: kõik, kelle poole tüdrukud pöördusid, olid nõus kontserdil kaasa lööma, kui kuulsid, et tegemist on heategevusprojektiga.

“Kui info levis, pöördusid esinemissooviga meie poole ka need, keda me ise poleks osanud kutsudagi,” ütlesid Anna-Maria ja Mari-Liis.

Ka kultuurikeskus oli lahkesti nõus heategevuskontserdiks oma ruume lubama.

“Tegelikult oleks kultuurikeskuse saalis pidanud sel õhtul olema segarahvatantsurühma Kaaratsim proov, aga see otsustati ära jätta. Selle asemel astub Kaaratsim üles hoopis meie heategevuskontserdil,” sõnas Anna-Maria.

Et rahvas kontserdile teaks tulla, lasksid neiud kujundada ilusa plakati. Virtuaalsel kujul ripub see üleval kooli Facebook’i lehel ja selle külastajad on seda juba rohkesti jaganud. Paberile trükitud plakatid pandi üles linna koolidesse, kauplustesse ja mujale. Kontserdi pääsmed on aga juba praegu kultuurikeskuses müügil, nii et kes soovib, võib selle varakult ära osta.

Hea kogemus

Kontserdiga Anna-Maria ja Mari-Liisi heategevusaktsioon tegelikult ei piirdu, vaid ettevõtmine saab jätku jaanuaris spordikeskuses Virtus toimuva jalgpalliturniiri ajal.

“Otsustasime turniiri korraldajatega jõud ühendada ja panna ka spordisündmuse heategevuslikke eesmärke teenima,” ütles Anna-Maria. “OM Filmistuudio teeb turniirist netiülekande ning selle jälgijad näevad arvutiekraanil Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi arvelduskonto numbrit ja märksõna, mis ülekande selgitusse tuleb lisada. Ka kontserdi ajal näeb laval kontonumbrit. Nii et kes soovib piletiraha maksmisele lisaks veel annetuse teha, saab selleks vajaliku info kätte.”

Kahe tubli gümnaasiumineiu algatatud heategevusaktsiooni käigus kogutud raha kulutatakse vähihaigetele lastele ravimite soetamiseks ja vähihaigete laste laagri korraldamiseks. Anna-Maria ja Mari-Liis ise peavad aga oma praktilise töö kohta aruande kirjutama ja seda kaitsma.

“Aga juba praegu võime öelda, et oleme suurepärase kogemuse saanud,” ütlesid tüdrukud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus