Getter Jaani esineb heategevuskontserdil Põltsamaa kirikus

EELK Põltsamaa Niguliste koguduse kirikusse on vaja uut pikka põrandavaipa ja ka väiksemaid vaipu, mis pühakoja nägusamaks ning seal astumise pehmemaks teevad.

Vaipade muretsemiseks vajaliku raha kogumiseks korraldab riigikogu liige Aivar Kokk 14. detsembril heategevusliku kontserdi. Põltsamaa kirikus esineb lauljatar Getter Jaani.

EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer märkis, et senised vaibad on üle kuuekümne aasta vanad, ning nendel on juba teine külg pööratud. “Muuseumiväärtusena tasuks neid aga alles hoida. Uute vaipade täpne hind pole teada, kuid käsitöötooted maksavad kindlasti palju,” lisas ta.

Kirikupõranda ühest otsast teise ulatuva 24 meetri pikkuse vaiba koovad Põltsamaa kultuurikeskuse kangakudumise ringi liikmed Kersti Poogi juhendamisel. Lühemate vaipade kudumisel saavad osaleda kõik käsitööhuvilised. Kava kohaselt saab ettevõtmine teoks suvel Põltsamaa lossipäevadel. “Selleks paigaldame lossihoovi kangakotta teljed,” rääkis ta.

“Mõtlesime ka sellele, kuidas vaipade tegemisel vajalikud kulud katta. Aivar Kokk pakkus aga taas välja idee korraldada heategevuslik kontsert,” märkis Kersti Pook.

“Heategevuslikud kontserdid Põltsamaa kiriku toetuseks on teoks saamas kuuendat korda. Nii näiteks on nendel esinenud Koit Toome, Birgit Õigemeel, Hanna-Liina Võsa. Esinejate valikul olen alati nõu pidanud Põltsamaa koguduse liikmetega. Alustame muusikute kutsumisega varakult. Läbirääkimised Getteriga algasid juba 2016. aasta lõpul,” rääkis Aivar Kokk.

Istekohti peaks Põltsamaa kiriku saalis olema viiesaja ringis. Kontserdile võib aga kaasa elada ka seistes. “Huumoriga pooleks võikski öelda, et heategevuskontsert läheb täielikult korda siis, kui osa publikust seisab,” lisas ta.

Getter Jaani on nimekas noor lauljatar. “Loodame, et ka tema kontserdile tuleb väga palju rahvast,” ütles Markus Haamer.

“Üks vaip, mille tahame muretseda, läheb kolme altari juurde viiva astme peale. Kristluses tähendavad need astmed usku, lootust ja armastust, mille sümboliteks rist, ankur ja süda,” lausus Haamer.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus