Georg Kolbasov ? ametile truu

Lõpetanud olen ma Saare 8-klassilise kooli. Pärast seda õppisin Kuremaal agronoomiks. Sõjaväeteenistus möödus mul aastatel 1982?1984 Nõukogude Armees Põhjalaevastikus madrusena. Pärast seda viisid õpingud mind kaheks aastaks Tallinna Miilitsa Erikeskkooli. 1987. aasta augustis sai minust Põltsamaa linna piirkonnavolinik, auastmelt miilitsaleitnant. Seoses riigikorra muutumisega asusin märtsis 1991 Põltsamaa linna konstaabli kohale.

Kohalikud inimesed peaksid Sind hästi teadma-tundma, tõenäoliselt Sina ka neid. Kas kodanikud pöörduvad oma muredega meelsasti abi saamiseks politsei poole?

Kuna olen töötanud Põltsamaa piirkonnas juba natuke aega, täpsemalt 19 aastat ja 2 kuud sisuliselt ühel ja samal ametipostil olnud, siis arvan, et enamik linnakodanikke peaks mind tundma. Üldiselt need, kellel on politseiga sagedamini kokkupuutumist. Loomulikult on ka selliseid inimesi, kes saavad terve elu läbi ilma politsei abita ja neile olen ma ehk vähem tuntud. Linnakodanikud pöörduvad ikka minu poole oma muredega ja mina püüan neid alati oma võimaluste piires aidata. Kas kontakti leidmine on lihtne? On neid, kes meelsasti räägivad ja aitavad politseid tema töös. Samas on ka selliseid inimesi, kes kardavad oma edasise saatuse pärast ja ei eriti suhtlemisvalmis.

Kas oled karm või pigem mõistev politseiametnik?

Kuidas inimestesse ja toimepandud õigusrikkumistesse suhtuda, oleneb sellest, kui raske on õigusvastane tegu, kas tegu on esmase juhusliku eksijaga või pideva rikkujaga, kas inimene kahetseb tehtut ja aitab ise kaasa asja lahendamisele või vassib ja eitab ning ei soovi mõista oma süüd.

Mida Sa ise pead kõige suuremaks kordaminekuks oma ametiaja jooksul?

Juhtumeid on olnud üksjagu, ühtegi ei saa hinnata paremaks ega halvemaks. Kõik õigusrikkumised, mis on õnnestunud lahendada, on kordaminek.

Millega tegeled vabal ajal ja kuidas maandad pingeid? Mis Sulle huvi pakub?

Vabal ajal tegelen koduste töödega. Elan linnakorteris ja midagi erilist seal ette ei võta. Jahil ja kalal käia mulle meeldib, seda teen vastavalt võimalustele. Suhtlen tuttavate ja sõpradega. Spordiga ei tegele ma juba ammu. Spordisaadete ja teleri jälgija ma ka ei ole, vahel pigem loen midagi ? enamasti loen varemloetut üle.

Mida Sa oma töös kõige rohkem hindad?

Oma töös hindan seda, et see ei ole üksluine, puudub rutiin. Alati on midagi uut, inimesed ja olukorrad on uued. Väärtus on ka see, et palk on kindel ja mulle piisav.

Klaire Ründva

blog comments powered by Disqus