Gaasiga ei mängita

Läinud nädalal Tartus toimunud traagiline gaasiplahvatus võib juhtuda kõikjal, kui gaasiga tähelepanelikult ja hoolikalt ümber ei käi. Mäletame, kui üks tähelepanelik majaelanik päästis Jõgeva linna kortermaja sarnasest katastroofist läinud aasta novembris. Tõsi, Jõgeva puhul oli tegemist omavoliliselt läbi lõigatud ja kleeplindiga suletud gaasitoruga, mitte alkoholijoobes kodanikuga, kes plahvatuse tahtlikult tekitas. Kuid raske õnnetus on raske õnnetus sellegipoolest.
Päästeametile tuleb 500 gaasilekkega seotud väljakutset aastas. Viimase kolme aastaga on Jõgevamaale selliseid väljakutseid olnud 13. Ja kuigi päästekeskus paneb südamele, et pole põhjust arvata, justkui oleks midagi gaasisüsteemidega halvasti, ei saa mööda vaadata tõsiasjast, et alkohol ja gaas omavahel kokku ei käi. Ning õnnetused käivad ikka mööda inimesi.
Siin on taaskord suur tähelepanu noortel, kes aeg-ajalt võiksid üle vaadata eakamate lähedaste gaasiseadmed või meelde tuletada, et nad annaksid kohe kõikvõimalikest kahtlustest teada. Muidugi ka vingugaasianduri olemasolu on täiesti möödapääsmatu. Võib vaid oletada, mis võinuks juhtuda läinud aasta lõpus, kui tähelepanelik koduomanik oleks hiljem koju jõudnud või korteris elanud inimene tikku tõmmanud …
Hoiame rohkem üksteist, räägime ja aitame. Piisab vaid ühest märkusest või sõnast, et nii ennast kui teisi hooletusest tekkinud õnnetusest päästa. Märkame ja aitame rohkem.

blog comments powered by Disqus