Futboliit jõuab lõpule, jalgpall jääb

Homsega jõuab tubli kuu aega paljusid inimtegevusi häirinud jalkafänni haigus nimega futboliit lõpule. Moskvas selgub järjekordne maailmameister ja siis on väga suurest jalgpallist pea neli aastat rahu. Futboliit on tavapärane haigus, mis saab iseenesest ükskord otsa. Ravi on siinkohal mõttetu. Juba esmaspäevast taastub normaalne inimetegevus.

Finaalmänguga Lužnikis ei lõpe aga jalgpall. Väiksem jalgpall, mis valmistab ette kõige uhkemat püramiidi tippu, elas oma elu ka MM-võistluste ajal. Kuigi isegi Eesti meistrivõistlustel tehti suurvõistluste ajaks paus, toimusid siin ja seal erinevad turniirid. Ka Jõgeva Nooruse jalgpallurid ei veetnud viimast kuud ainult võistlusi vaadates, vaid käisid ise mängimas Poolas Kesk-Euroopa rahvusvahelisel turniiril.

Olgugi et võrreldes konkurentidega oldi väljas osaliselt nooremate mängijatega ning vastasmeeskonnad tulid Jõgevaga võrreldes kordades suurematest linnadest, mängiti tublilt. Kuues koht turniiril näitas treeneri sõnul seda, et Eesti jalgpall, kaasa arvatud ka Jõgeva jalgpall, liigub õigel teel. See, et suudetakse võrdselt mängida nimekate jalgpalliriikide klubidega, on selleks selge kinnitus.

Jalgpall on ülemaailmne suurala, mille põhjustatud futboliit on seetõttu paratamatus. MM-võistlused on selle jäämäe veepealne tipp. Kuid selle nimel, et sinna tipule kas või veidike lähemale jõuda, tehakse igal pool suurt tööd. Edu ei tule sel alal kergelt ja ilmselt ei hakka Jõgeva klubi kunagi mängima Meistrite Liigas. Kuid igapäevase tööga valmistatakse ka siin ette pinnast, et siit võiks sirguda kunagi mees, kes jõuab tippu. Sest MM-võistlustega saab masside jaoks futboliit otsa, kuid jalgpall elab edasi veelgi kirkamat elu.     

blog comments powered by Disqus