Fotokonkursist on saanud pereprojekt

Juba mitmel aastal on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis fotokonkurssi korraldatud. See on laste seas üha populaarsemaks muutunud ning osalejatest võistlusel puudust ei tunta.

i

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Riina Valdmetsa sõnul korraldasid nad taolise fotokonkursi juba kolmandat aastat ja selle eestvedajaks on kooli tervisenõukogu, mille esimees on  Maire Keis. Konkursi teema on alati ette antud, tänavu oodati loomafotosid.

Teemavalik on raske küsimus

Keis tunnistas, et ega teemad nii lihtsalt ei tekigi, kui kõrvaltvaatajale võiks tunduda.
Mõtteid on erinevaid, enne otsustamist käib päris tõsine diskussioon.

Tänavu esitati konkursile 128 fotot, võrreldes eelmise aastaga oli neid kolm-neli korda rohkem. Fotod pannakse üles kooli koduleheküljele ja kõigil on neid võimalik hinnata, ka lapsevanematel. Konkursil osalejad, kelle hulka kuuluvad ka õpetajad, on jagatud erinevatesse kategooriatesse. Üks vanuserühm oli seekord 1.-5. klass, teine õpilased alates 6. klassist ja õpetajad. Välja valiti ka kooli lemmikfoto, samuti kooli tervisenõukogu lemmikfoto.

Keisi sõnul on vahva, et fotokonkurss on kujunenud  pereprojektiks, kus fotode tegemisel osalevad tegelikult ka lapsevanemad. Riina Valdmets nentis, et mõte laste ja vanemate koostööst konkursil tekkis juba esimesel aastal, kui teemaks olid kaunid talvefotod. Eelmisel aastal oli teemaks koolirõõm.  

Lisandub uusi tegijaid

Konkursil juba osalenud noortele lisandub alati ka uusi tegijaid. Lisaks õpilastele ja õpetajatele ning kooli tervisenõukogule hindavad fotosid ka mitmed konkursi toetajad. Nii läheb mõnigi laps pidulikult aktuselt ära terve sületäie auhindadega.

Maire Keisi ja Riina Valdmetsa sõnul on lubadus, et fotokonkurss ka järgmisel aastal korraldatakse, juba antud. Eelmisel aastal läks päris hästi Roberta Pärnal. Praegu 3b klassis õppiv Roberta osales fotokonkursil juba kolmandat korda. Seekord võitis ta fotoga “Üks kõigi, kõik ühe eest” 1.-5. klasside õpilaste seas esikoha. Selle foto märkis tunnustavalt ära ka Vooremaa toimetus.

Kooli tervisenõukogu märkas aga Roberta Pärna fotot “Mu koduke on tilluke”. Väikese fotograafi sõnul tekivad tal ideed juhuslikult, mitte nii, et läheb mingi kindla mõttega just konkursi jaoks pilte tegema. Ka 3a klassi tüdrukul Mari-Anni Keisil läks eelmisel aastal fotokonkursil hästi ning seetõttu otsustas ta tänavu sellest uuesti osa võtta. Tema foto “Aga mina saan ka ilma tõstukita puu otsa” valis 1.-5. klasside tööde seas välja  Vooremaa toimetus.  

Fotoaparaati jagatakse teiste pereliikmetega

4a klassi õpilane Kateriine Visk võttis konkursist osa esimest korda. Tema fotot “Salajutt” tunnustas firma Anu Foto. Samuti meeldis tema foto ajalehe Vali Uudised toimetusele. Kateriine sai ka Põltsamaa Loomakliiniku kinkekaardi omanikuks. Kateriine lausus aga, et tegelikult on konkursil tunnustuse pälvinud foto tema ema tehtud. Kateriine Viski sõnul meeldib talle pilte teha, kuid ta peab fotoaparaati ka teiste pereliikmetega jagama.

Helena Stroom 3a klassist ütles, et võistlusel oli vahva osaleda. Tema foto märkis ära Vooremaa toimetus. 3c klassi tüdruku  Eidi Paasi võistlusfoto nimeks oli “Kevade ootel.” Eidi sõnul valisid nad selle pildi välja koos emaga. Marko Susi 3c klassist saatis foto “Nii külm, et karvad turris” ja pildil on turris karvadega valge koer. Marko sõnul tegid nad selle pildi maal. See foto meeldis ka Vali Uudiste toimetusele. Poiss osales üle-eelmisel aastal loodusfotode võistlusel ja sai seal esikoha.

Kertu Arula 5b klassist ütles, et eelmisel aastal sai ta fotokonkursil oma tööga esimese koha, seekordki leidis tema foto äramärkimist. Tema fotol võib näha puu otsa roninud kassi. Marcus Lumi 5b klassist pildistas hamstrit ja tema töö sai teise koha. 

Loomafotode konkursi “Märka teisi meie ümber!” tulemused

PÜG lemmik Kaarel Roots, “Lumesahk”

1.-5. klassi paremad

1. Roberta Pärna, “Üks kõigi, kõik ühe eest!”

2. Marcus Lumi

3. Marko Susi, “Nii külm, et karvad turris!”  

6.-12. klassi paremad

1. Kaarel Roots, “Lumesahk” ja “Jagatud hellus”

2. Erki Raimets, “Meie väikesed koduloomad”

3. Siim Miljand, “Emadepäevaks”  

PÜG tervisenõukogu lemmikud

Kaarel Roots, “Lumesahk”

Marko Susi “Nii külm, et karvad turris!”

Tervisenõukogu märkis ära konkursi teemale “Märka teisi meie ümber” vastavad tööd

1.- 5. kl Kertu Arula, “Paplilind”

Eidi Paas, “Kevade ootel”

Roberta Pärna, “Mu koduke on tilluke”

Ander Jalajas, “Konnapoeg”  

6.-12.kl Emili Seemann, “Mink”

Erki Raimets,“Päevakoer uitamas”

Aire Narits, “Pastell-leevike”

Monika Kinguste, “Kukk õrrel”  

Õpetajatest osalesid Aire Narits, Sirje Ange, Laivi Bergmann 

Anu Foto lemmikud: Kaarel Roots, “Lumesahk”

Kateriine Visk, “Salajutt”  

Põltsamaa Loomakliiniku kinkekaardi said

Kateriine Visk, “Olen liiga väsinud, et magada”

Agnes Toomsalu, “Silmad ütlevad sageli nii mõndagi”

Vali Uudiste lemmikud Marko Susi “Nii külm, et karvad turris” Kateriine Visk, “Salajutt”

Marko Susi, “Minagi oskan trikke teha”

Kert Paju, “Alati koos”

Kaarel Roots, “Lumesahk”

Agnes Toomsalu, “Silmad ütlevad sageli nii mõndagi”

Vooremaa parimad:

1.-5. kl Mari- Anni Keis, “Aga mina saan ka ilma tõstukita puu otsa”

6.-12. kl Kaarel Roots, “Lumesahk”

Vooremaa märkis ära:

Roberta Pärna, “Üks kõigi, kõik ühe eest”

Marko Susi, “Uudishimulik kitseke”

Helena Stroom, “Päikese poole”

Erki Raimets, “Meie väikesed koduloomad”

Liisa Tamm, “BeebiBarbie”

Aire Narits, “Pastell-leevike”

Monika Kinguste “Kukk õrrel”  

Allikas: PÜG tervisenõukogu

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus