Fotograaf Johannes Haav pildistas taas õhust Jõgevamaad

Möödunud laupäeval pildistas fotograaf Johannes Haav helikopterilt paljusid Jõgevamaa paiku ning tema õhufotode kollektsioon täienes ligi kaheksasaja foto võrra.


 Arvult kuuendat helikopterilendu fotografeerimise eesmärgil alustas Johannes Haav Tartumaalt Ülenurme lennuväljalt.  „Alustasin lendu Pala ja Omedu suunas, edasi Mustveesse, siis Kääpale ja Voorele, Kuremaale ja Jõgeva alevikku , Siimustisse, Sadukülla, Põltsamaa linna, Lustiverre, Kaareperre, Luuale, Elistverre  ja Tabiverre ja sealt tagasi Ülenurme lennuväljale, ” kirjeldas fotograaf oma õhulendu.

 “Esmakordselt pildistasin õhust mitmeid uusehitisi: Mustvee uut sadamahoonet ja silda, Jõgeva linnas kohtu- ja politseimaja, lasteaia „Karikakar“ uut hoonet jne. Majandusmaastikku tutvustavatele fotodele jäid muu hulgas Eesti Taimekasvatuse Instituudi põllud, AS Scanola Baltic toiduõlitehas Painkülas, AS Palmako nüüdisaegne hoone Põltsamaa lähedal, OÜ Same hooned ja territoorium Tabiveres, pidevalt atraktiivsemaks muutuv Vudila mängumaa Kaiaveres, ” loetles ta.

“Üheks fotolennu ettevõtmise põhjuseks olid ka tellimused aerofotode saamiseks,” ütles Johannes Haav. Suurim kõrgus, kust ta Jõgevamaad pildistas, oli 600 meetrit.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus