Fotograaf Johannes Haav peab loodust andekaimaks kunstnikuks

 

Jõgeva linnaraamatukogus avatud Johannes Haava fotonäitusel “Loodus ja inimene” on vaadata pildid maastikest, loodusest ning inimestest erinevates olustikes ja sündmustel.

Fotograaf valis personaalnäitusele välja ligi paarkümmend fotot.  “Loodus, inimene ja nende omavahelised suhted on mulle alati olnud meelisteemadeks. Mulle meeldib jäädvustada valguse ja värvide mängu, stiihiat ja korrapärasust. Tegelikult võiks loodust nimetada maailma andekaimaks kunstnikuks, ” nentis Haav.

“Oleme rõõmsad, et Johannes tõi oma näituse taas meie raamatukokku,” ütles linnaraamatukogu direktor Sirje Narits. Oma lemmikpildiks nimetas ta fotomontaaži, kus on väärikas koht leitud ka Betti Alverile.

“Pean seda fotot ka endale iseäranis südamelähedaseks, sest tegemist on esimese fotoga, mis tehtud silmapaistvalt suurtes mõõtmetes,” tunnistas fotograaf. 

Johannes Haava fotosid vaadates puhkab silm ja sageli ergutavad need ka ise loodusse kõndima minema.

Tema mitmekülgset andekust tõestab ka tema meisterlik akordionimäng. Kahju, et ta seekordse näituse avamisele pilli kaasa ei võtnud,” ütles ettevõtja ja harrastusfotograaf Rein Mõts.

Peagi juubelit tähistava fotokunstniku  näitust “Loodus ja inimene” saab Jõgeva linnaraamatukogus vaadata augusti lõpuni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus