Fotograaf Johannes Haav koostas taas seinakalendri

Fotograafil ja dokumentaalfilmide loojal Johannes Haaval valmis 2017. aasta seinakalander, milles enamikul fotodel on jäädvustatud nii Jõgevamaa kui ka teiste Eestimaa paikade loodusvaated.


Johannes Haav märkis, et kalendri mitmekülgsemaks muutmiseks valis ta trükisesse looduspilte, mis tehtud matkadel ka kodumaakonnast kaugematesse Eestimaa paikadesse. “Nii kaunistab esikaant foto Kauksi rannast Ida-Virumaal, kalendris on ka pildid Pärnumaal Häädemeeste ja Tahkuranna vahel paiknevast kõrgsoost Tolkuse rabast ja  päikeseloojangust Tahkurannal.”

  1. aastal helikopterilt tehtud aerofotodest valis Haav kalendrisse fotod, millel jäädvustatud osa Jõgeva linnast ja Jõgeva vallas Painkülas tegutsev Scanola Balticu rapsiseemne töötlemise tehas, Pala ökopaisjärv ja Voore asula. “Mõned fotograafid on hakanud õhupiltide tegemiseks kasutama droone, mina olen jäänud truuks  helikopterilt pildistamisele. Hea droon, mis suudab korraliku fototehnikat üleval kanda, on väga kallis,” ütles fotograaf, kes kalendri ka ise kujundas.

Johannes Haava tehtud kalendrisse on märgitud riiklikud pühad, rahvakalendri tähtpäevad, nimepäevad ja astronoomilised andmed.

Fotograaf Haav on koostanud seinakalendreid alates 2005.  aastast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus