Folklooriselts Jõgevahe pere esineb Võru Folkloorifestivalil

Tantsurühmade juhendaja Airi Rütteri sõnul, kes ise ansamblis Tempora Mores kaasa teeb, astutakse nelja päeva jooksul üles vähemalt kaheksal korral erineva pikkusega kavadega. Etteasteid on nii viie minuti pikkusi kui ka pooletunniseid. Peamiselt esitatakse Jõgevamaalt pärit tantse, laule ja pillilugusid, kuid mitte ainult.

“Eks ka Võru folkloorifestile oli konkurss, päris kõik tahtjad sinna ei saanud. Et Võru peole kandideerimine langes meil ajaliselt kokku peapreemia saamisega Toropi tantsude võistutantsimisel, siis saime sinna taotluse põhjal,” ütles Rütter.

Täiskoosseisus ja nii suurelt osaletakse folkloorifestivalil esimest korda, varem on käidud nii-öelda luuret tegemas: kuulamas ja vaatamas, mis toimub, ning ka kaasa löödud, näiteks suurel sabatantsul Võru tänavatel.

Väike rahulik Võru linn on täis muusikat ja tantsu kuni pühapäeva õhtuni.

Tänavusel folkloorifestivalil osalevad üheksa riigi esindajad. Lisaks Eesti kollektiividele saabuvad rahvamuusika- ja tantsurühmad Iisraelist, Itaaliast, Kreekast, Lätist, Sloveeniast, Poolast, Ukrainast.

Pidu algab neljapäeval ühise rongkäigu ja avakontserdiga, reedel peetakse päikesepidu lastele, avatakse käsitöö- ja kunstilaat ning pillimeistrite õu.

Laupäeval toimub lõõtspillimängijatele võistumängimine, mis on pühendatud pillimeister August Teppole, samuti tänavatants. Pühapäeval on kavas rahvalaulude ühislaulmine ning lõppkontsert. Kõikidel festivalipäevadel toimuvad kontserdid festivali pealaval ning õhtuti simmanid kultuurihoone Kannel aias.

Traditsiooniliselt korraldatakse rahvuslikke söömaaegu Kubija hotellis.Reedel saab maitsta iisraeli rahvuslikku õhtusööki ning pühapäeval tutvuda läti köögiga.

Festivali jooksul saab kuulata kirikukontserte, vaadata näitemänge, kuulata muinasjutte ja õhtujutte, tutvuda eri maade pillidega ning osaleda pillide, tantsude ja võru keele õpikodades.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus