Firmat alt vedanud inimesi tagasi ei võeta

Veel paari aasta eest läksid paljud vahepeal Tahe Woodis tööd leidnud inimesed üle lahe naaberriiki paremaid töökohti otsima. Tänaseks on nii mõnedki neist uuesti Tahesse tööd küsima tulnud.

“Mina nende inimestega enam tegemist ei tee. Kui nad on mind juba üks kord alt vedanud, ei saa kindel olla, et nad teist korda täpselt samuti ei käitu,” lausus Aivar Tölpt kindlameelselt.

Pole olemas halba ilma heata ning praegu on tänu tööjõu suurele pakkumisele jõutud niikaugele, et ettevõttes töötab universaalsete oskustega ning usaldusväärne kaader, kellele võib loota ka väga keerulistes olukordades.

Nii Suurbritannia nael kui ka Rootsi kroon lasti vabalt “ujuma” ja seetõttu jäi esialgu loodetud kasum hiljuti sõlmitud tehingust saamata.  Alates eelmise aasta lõpust on ka mitmed tellimused üles öeldud.

Tegelikult tuleb tootmisprotsessi päris suur summa raha kinni panna. Näiteks peab ettevõte ostma toorainet korraga suure autokoorma, et see odavamalt kätte saada. Selle töötlemiseks kulub 3-4 kuud. Turustatud toodangu eest maksmisega võib aga kauba saaja viivitada kuni  90 päeva. See tähendab, et raha toodangu eest hakatakse tagasi maksma alles pool aastat pärast tootmisprotsessi algust. 

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus