Firma ISCG kaasabil loodi Leedus graniidi ja marmori turustamisega tegelev ettevõte

ISCG on Venemaalt firma Vozrazdenije poolt kaevandatud ja ümbertöödeldud graniidi esindaja Euroopa Liidus ja teistes riikides. ISCG juhatuse liikme Priit Saksingu sõnul alustatakse koostöösuhete loomist Baltimaadega. ?Eestit on korduvalt külastanud Leedu ekspeaminister ja nüüdne suurettevõtja Adolfas Schlezevichius. Möödunudaastase reisi ajal viibis ta minu kutsel ka Jõgevamaal. Me arutasime temaga võimalusi graniidi turustamiseks Leedus. Jaanuaris kirjutasime aga Vilniuses alla vastavasisulisele lepingule, mille tulemusena loodi ühisettevõte, mis tegeleb graniidi ja marmori tutvustamise ja müümisega Leedus.

Priit Saksing prognoosib Leedus Karjalast ja Venemaalt kaevandatud graniidile head turgu: ?Leedus on graniidi kasutamiseks pikaajalised ja mitmekesised traditsioonid. Sellega on kaunimaks ja vastupidavamaks muudetud kirikud, pargid, haljasalad, toitlustusettevõtted, kaubanduskeskused, koduaiad jne. Graniiti kasutakse pidevalt sisekujunduses ja ka kujutavas kunstis. Ärikohtumistel selgus, et väga suur huvi on ka Venemaalt pärit graniitkillustiku vastu. Valgevenest ja Ukrainast takistab graniidi ostmist majanduslik ja poliitiline ebastabiilsus.?

Järgmisena on firmal ISCG plaanis graniidituru laiendamine Lätis. Mõned päevad tagasi kohtus Priit Saksing aga Tallinnas Iisraeli ehitus- ja kinnisvaraettevõtja Uniel Ben Hanamiga ning kõneaineks oli graniidi turustamine Ameerika Ühendriikides, Iisraelis ja mujalgi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus