Festivalil “Peipsi romantika” debüteerib “Romantiline meeskvartett”

Tänavu kolmandat korda Kasepää laululaval peetavat festivali “Peipsi romantika” sisustavad nii kogu Eestis tuntud artistid kui Jõgevamaa kultuuritegijad. Esimest korda astub publiku ette nimekatest näitlejatest ja muusikutest koosnev  “Romantiline meeskvartett”.

“Peipsi romantika” korraldaja Hannes Soosaar rääkis, et mullust festivali külastades tundsid näitlejad Anti Reinthal ja Mart Toome, et ei saa mitte vaiki olla, ning asusid improvisatsiooni korras ise esinema. “Nii sündiski “Romantiline meeskvartett”, kus lisaks Antile ja Mardile laulavad veel Mikk Saar ja Aare Kodasma. Klaveril saadab Johan Randvere.

“Romantilise meeskvarteti” debüüti on oodata tänavuse “Peipsi romantika” esimesel kontserdil 17. juulil. Kvartett esitab lugusid, mis pärit alates kuldsetest kuuekümnendatest tänapäevani.  Erilise tähelepanu all on nende repertuaaris armastus, naised ja romantika,” rääkis Soosaar.

Ta lisas, et samal õhtul esitab oma laulude paremiku 1987. aastast tegutsev “Terminaator” koos multiinstrumentalist Tiit Kikkasega.

 “Praegu kuuluvad bändi koosseisu Jaagup Kreem, Taavi Langi, Roland Puusepp ja Henno Kelp. Ansamblit kuuleb väga harva akustiliselt, nüüd on aga kõigil võimalus tuntud hitte mõneti rahulikumas tempos kuulata,” märkis festivali korraldaja.

“Teisel festivalipäeval 18. juulil esitavad ooperisolist Jassi Zahharov, poplaulja ja muusikalitäht Nele-Liis Vaiksoo ja helilooja Olav Ehala laule eesti estraadiklassikast, maailmakuulsaid hitte muusikalidest ning loomulikult ei saa üle ega ümber duetist “Öölaps”, mis on lõppakordiks nende kolme suurepärase muusiku kontserdile.

Esineb ka Eda-Ines Etti koos oma ansambliga. Eda-Ines on publiku armastuse võitnud  osalemisega telesaadetes “Laulukarussell”, “Kaks takti ette”, “Laulud tähtedega”, “Laula mu laulu”. 2000. aastal saavutas ta mäletatavasti Eurovisioonil looga “Once in a Lifetime” 4. koha,” rääkis Hannes Soosaar.

Korraldaja sõnul on festivaliala Peipsi rannikul suur, mahutab isegi 1500-2000 inimest. “Ilu ja atraktiivsust annab peopaigale laululava juurde ehitatud valgustus. Laululava kaar on seestpoolt kaetud võrguga, et linnud ei saaks pahandust teha. Ja loomulikult on plats hästi hooldatud. ”

Hannes Soosaar märkis, et tänavusel “Peipsi romantikal” saab esimest korda nautida ka pop-up restorani, see tähendab, et ühel toitlustusalal tuuakse tellijaile toit lauda. Samuti on kohal baarimehed, kes segavad huvitavaid kokteile. Kindlasti on võimalik proovida ehtsat samovariteed. Külastada saab püsinäitust “Peipsi järve elu tuba” ja samovarimuuseumi. Peol süüdatakse ka lõke,” rääkis suurpeo korraldaja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus