Fernanda Tammele avati mälestuspink

Jõgeva aleviku lasteaia õuel avati eile lasteaia esimese juhataja ja teeneka võimlemispedagoogi Fernanda Tamme mälestuspink. Pingi avamisel osalesid peale lasteaiapere Jõgeva vallavalitsuse ja -volikogu esindajad ning mõned omal ajal Fernanda Tamme rühmades kaasa teinud võimlejad. Massiivse ja arhailise ilmega puitpingi valmistas tuntud puukujur Ott Olesk.


“Me ei osanud arvatagi, et see pink nii võimas saab,” ütles Jõgeva aleviku lasteaia juhataja Katri Haaviste. “Viis meest suutsid selle hädavaevu oma kohale lohistada. Ning mul on hea meel, et saime pingi avada täpselt Fernanda Tamme 116. sünniaastapäeval.”

Katri Haaviste meenutas kokkutulnutele, et Fernanda Tamm ehk Tamme-tädi, nagu teda kodusemalt nimetati, juhtis aleviku lasteaeda selle avamisest 1950. aastal kuni 1955. aastani ning tema eestvedamisel said aleviku pargis teoks toredad lastepeod.

Fernanda Tamme võimlemisrühmas kaasa teinud Ivi Oja ja Laine Link kinnitasid, et neil on oma kunagisest juhendajast suurepärased mälestused.

“Elu oli meil siis ikka väga huvitav,” kinnitas Ivi Oja. “Meil oli rohkesti esinemisi ja suvisel ajal järgnes kontserdile tihti pidu Fernanda ja tema sordiaretajast abikaasa Rudolf Tamme kaunis aias.”

Endiste võimlejate meelest oli Fernanda Tamme kui võimlemispedagoogi edu üheks võtmeks tema suurepärane muusikaline maitse ja muusikataju.

Mälestuspingi tellimine polnud just odav lõbu. Osa rahast, mis selle jaoks välja tuleb käia, teeniti 12. veebruaril lasteaias teoks saanud laadaga. Tänu programmile “EV100 igas külas” sai mälestuspink külge ka EV100 tunnustahvli. Mälestuspingi avamisele eelnes vabariigi aastapäeva kontsert, millel astusid üles aleviku lasteaia lapsed.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus