Felixhallis võisteldakse rahvastepallis

Täna peetakse Põltsamaa Felixhallis maakondlikku rahvastepallivõistlust, kus osalevad 4. ja 5. klasside õpilaste suured võistkonnad.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Aimi Anniste sõnul näeb võistluste kord ette, et need koolid, kes tahavad osaleda ka vabariiklikel võistlustel, peavad Põltsamaal toimuvale välja panema suure võistkonna, mis koosneb seitsmest mängijast ja ühest varumängijast. Põltsamaa võistlusel on osalejaid Jõgevamaa kuuest koolist  — kuus tüdrukute- ja seitse poistevõistkonda.

Palamuse kool osaleb võistlusel kahe poistevõistkonnaga. Võistlustulle asuvad nii tüdrukud kui poisid Torma põhikoolist, Jõgeva põhikoolist, Pala põhikoolist, Tabivere gümnaasiumist, Palamuse gümnaasiumist ja Põltsamaa ühisgümnaasiumist.

Aimi Anniste nentis, et korraldajakoolil on varasematel võistlustel küllaltki hästi läinud, on saavutatud nii esimesi kui ka teisi kohti. Samas  pole Põltsamaa rahvastepallimängijad vabariiklikel võistlustel mitmel aastal erinevatel põhjustel enam osalenud.

Anniste sõnul peetakse maakonnas rahvastepallivõistlusi ka väikestele võistkondadele, kuhu tuleb välja panna viis mängijat ja varumängija. Tänavu toimub see võistlus Tormas.

Rahvastepallivõistlusi peetakse koolide vahel kahes vanuserühmas: 1.-3. klassid ja 4.-5. klassid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus