Felix Adrati mälestusturniiri karikas jäi Jõgevale

Laupäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud ühepäevane Felix Adrati mälestusturniir kujunes pealtvaatajatele ilusat jalgpalli pakkuvaks võistluseks. Seda suuresti tänu sellele, et kohal olid päris korraliku tasemega pallurid ja kohtunikud. Kokku osales kuus võistkonda.

Esimesse gruppi loositi K&H, Lõuna Politsei ning Päevaleht, kus ilmselgeks favoriidiks võis pidada  tugevat K&H meeskonda. Siiski õnnestus Päevalehel saavutada rohkem punkte ning pääseda esikohamängule. Grupi teine võistkond K&H liikus kolmanda koha mängule ning politsei meeskond pidi mängima eelviimasele kohale.

Teises grupis soosik Jõgeva SK Noorus 96 ei vääratanud, alistades SAK Tartu ning SK Tääksi päris kindlalt. Et omavaheline mäng Tääksi ja SAKi vahel lõppes viigiga, sai kolmanda koha mängule Tääksi tänu paremale väravate vahele.

Kohamängudes suutis politseinike meeskond alistada SAKi ning K&H võttis kindla võidu Tääksi üle. Esikoha mäng kujunes aga oodatult pingeliseks. Päevaleht pidas vastu lausa viimase sekundini, kuni Nooruse ründaja Kristjan Kuldmägi meisterliku löögiga palli otse õhust värava alanurka saatis ja võõrustajatele 1:0 võidu tõi.

Turniiri jooksul ei suutnudki keegi SK Nooruse väravat lahti muukida ning tänu sellele valiti meeskonna parimaks mängijaks kaitseliider Eigo Loorius. Turniiri parimaks väravavahiks sai Enar Nilp, kes päästis SK Tääksi mitu korda oma suurepäraste tõrjetega halvimast.

Turniirijärgsel penaltivõistlusel võidutses samuti SK Noorus 96, kelle väravas tegi hiigeltõrjeid noor Karli Kütt.

iii

AARNE SULG

blog comments powered by Disqus