FC Tabivere võttis vastu järjekordse kaotuse

25. aprilli hommikul võtsid Tabivere jalgpallurid suuna Viljandile, kus oli ees ootamas kohtumine sealse jalgpalliklubiga Kotkad. Et nädal tagasi oli Faunaga tehtud ilus mäng, üritati mõtted ja eesmärgid samale lainele seada. Ka peatreener Maiko Tamme oli mängu eel positiivselt meelestatud: “Kui alguses kohe ilusti mängu käima saame, on võit meie!”

Esimese poolaja alguses tekkis mõlemal meeskonnal mitu head võimalust väravateskoor avada, kuid pall ei lõpetanud oma teekonda soovitud postide vahel, lennates kord mööda, kord üle või maandudes väravavahi süles. 16. minutil toimus mängu pöördepunkt, kui kohtunik Andreas Vaks võttis taskust välja nii kollase kui ka punase kaardi.

Kollane ja punane kaart

Hoiatuse teenis Kotkaste ründaja Hegert Heil, kes tegi vea Tabivere kaitseliini mängija Markus Soometsa vastu, viimasel keesid emotsioonid natuke üle ja pisikese vastutõuke järel tuli tal platsilt lahkuda. Markus ise võttis olukorra lühidalt kokku: “No keesin jah natuke üle, aga tüüp lendas selja tagant otse jalgadesse ja käitusin hetkeemotsiooni ajel, kuid kollane oleks õiglane karistus olnud.” Ka Maiko polnud situatsiooniga rahul. “Olukorras, kus vile oleks pidanud kaitse kasuks kostma, pani kohtunik ikka meeletult mööda.”

Edasi hakkas mängupilt Tabivere vaatepunktist lagunema: meeskond oli šokeeritud kohtuniku ebaprofessionaalsest tööst. 24. minutil suutis mulkide ründaja oma meeskonna 1:0 juhtima viia, olles ise puhtas suluseisus. Siiski suutsid ka Tabivere mängijad ohtlikke olukordi tekitada, mis kahjuks jätsid seisu tablool muutumatuks. Kõigest paar minutit hiljem sai sellega aga hakkama Viljandi mängija Margus Terras, kes suurendas skoori 2:0-le. 31. minutil teenis olukorrast, kus mängiti puhtalt palli, mängu teise kollase kaardi Imre Tamme. Ülejäänud minutite jooksul üritas Tabivere mänguseisu parandada, kuid enne soovitud tulemusele jõudmist kostis poolajavile.

Kaks vahetust

Vaheajal tegi treener Maiko kaks vahetust: Arvi All ja Dmitri Kljutšivski välja ning Oliver Mällo ja Tauno Trink sisse. Poolaeg algas jälle Viljandi survega, mille tulemus oli näha juba 53. mänguminutil: Kristen Kähr kirjutas meeskonna arvele kolmanda värava. Tabivere tegi ära ka oma järele jäänud vahetuse: Andre Golubkov välja, Marten Lombiots sisse.

Ülejäänud mängupilt kulges suhteliselt seisvas olekus: kumbki meeskond ei suutnud näidata mängu, mis meenutaks korralikku jalgpalli. Tunnetades mängu lõpuminutitel vastastes loobumismeeleolu, leidsid mulgid endas  jaksu seisu veel ilusamaks kujundada. Jäädes 90. mänguminutil väravavahiga üks-ühele olukorda, kasutas Gunnar Sindi ära ideaalse võimaluse vormistada lõppseisuks 4:0. Siiski suutis Tabivere teenida viimasel lisaminutil karistuslöögi: Madis Rebane sättis palli paika, kui Viljandi mängija teda segama tuli, lüües palli paigast ära,  ja nii paar korda järjest. Oma otsust kollast kaarti mitte anda põhjendas peakohtunik lausega: “Mäng on nagunii kohe läbi!” Nii kostiski lõpuvile seisul 4:0 Viljandi Kotkaste kasuks.

“Olles kümnekesi väljakul, on raske survet teha ja rünnakuid üles võtta, pidime keskenduma rohkem kaitsele ning lootma karistus- ja nurgalöökidele,” võttis Maiko mängu kokku.  “Arvestades kaarti, vähemuses mängimist ning kohtuniku ebakompetentsust terve ülejäänud mängu vältel, sai meeskond väga hästi hakkama.”

Järgmisel pühapäeval võõrustatakse asendus-kodustaadionil Tartus Annelinnas õhtul kell 19.00 algavas mängus meeskonda FC Elva II. Meeskond jäi hooajal 2009 26 punktiga tabelis 8. kohale. Sel hooajal on vastu võetud 1:2 kaotus FC Otepäält ning võidetud 2:1 EMÜ SKd.

“Nende selle hooaja tulemusi silmas pidades ei tule kerge mäng,” tõdes treener Maiko. „Tuleb arvestada tugeva vastasega, sest nad on noor ja tehniliselt hästi mängiv meeskond.”