FC Tabivere üldkokkuvõttes viiendal kohal

5. oktoobril peeti Eesti Meistrivõistluste IV liiga Lõuna tsooni viimane kohtumine. Et olulised mängud kaotati, jäi FC Tabivere viiendaks Tartu FC HaServi, FC Otepää, JK Luunja ja JK Rock&Roll Löök järel.

Septembris peeti kolm kohtumist

14. septembri õhtul 18.30 algas Tartu Annelinna kunstmuruga staadionil kohtumine tabeli üldliidri FC HaServiga. Esimesed kümme minutit olid küllaltki tasavägised, kuni vastased oma väravatearve avasid. Alla ei antud ning võideldi edasi. 18. minutil suutis Ott Kukk seisu viigistada, tabiverekad said jõudu juurde edasi võidelda. Hetkeseisu suudeti hoida veel kümmekond minutit, kui jälle kaotusseisu jäädi.

Vaheajal arutati enda ja vastaste taktikat, kuid sellest ei tundunud kasu olevat. Teine poolaeg sai hävituslikuks, mil lasti endale neli väravat lüüa, millest üks sündis veel penaltist. Kasu polnud ka vahetustest, kui Jürgen Lemmingut, Ott Kukke ja Madis Rebast asendasid Marten Petersell, Martin Kallasmaa ja Andre Golubkov. Mängu viimastel minutitel sai Eduard Kovbasnjuk vigastada ning pidi meeskonna kümnekesi väljakule jätma. Kohtuniku lõpuvile kostiski seisu 6 : 1 juures.

21. septembril võõrustati aga FC Otepääd. Mäng lubas huvitav tulla, kuna mõlemad meeskonnad olid kevadringi kohtumises küllaltki võrdset mängu näidanud. Esimene poolaeg möödus tähtsamate olukordadeta. Vaheajal tegi kodumeeskond kaks vahetust: Oliver Mällo ja Andre Golubkov välja ning Kriso Päkko ja Madis Rebane sisse.

Teise poolaja esimene veerandtund ei pakkunud jällegi pealtvaatajatele midagi huvitavat, kui alles 61. minutil lasti endale värav lüüa. Pärast seda tehti ka kaks vahetust: platsilt lahkusid Rauno Feiman ja Sander Kilk ning neid asendama asusid Ats Kukk ja Eduard Kovbasnjuk. 80. minut oli kodumeeskonna ja nende fännide jaoks rõõmustav, kui Mihhail Gutak suutis lüüa viigivärava. Meeskonna õnn kestis kohtumise viimase minutini, kui juba traditsiooniliselt lasti endale siiski võiduvärav ära lüüa. Nii võetigi ka sellest kohtumisest vastu 2:1 kaotus.

28. septembril võõrustati FC Abjat. Sellest kohtumisest loodeti kindlat võitu, kuid kunagi ei tasu millelegi kindel olla. Mäng algas FC Tabiverele kollase kaardi saamisega, kui selle teenis käega mängu eest üheksandal minutil Rene Poll. Edasine mängupilt oli väga segane ja algeline. Jäi mulje, nagu polekski varem jalgpalli mängitud. Siiski suutis Martin Kallasmaa 23. minutil meeskonna 1:0 juhtima viia. Seda rõõmu ei jätkunud siiski kauaks, sest mõned sekundid hiljem viigistas vastasmeeskond. Mängupilt polnud aga kuigi muutunud. 35. minut oli rõõmustav tabiverelastele, kui Martin Kallasmaa taas skooris. Enne poolajavilet tehti ka kaks vahetust: Andre Golubkov ja Kristjan Trink välja ning Madis Rebane ja Ott Kukk sisse. Teine poolaeg algas vastaste väravaga – jällegi seis viigis. Tehti ka viimased 3 vahetust: Eduard Kovbasnjuk, Martin Kallasmaa ja Sander Kilk välja ning Viljar Joa, Jürgen Lemming ja Ats Kukk sisse. Mängu seisu suhtes muudatusi ei tulnud ning kohtumine lõppeski 2:2 viigiga.

Hooaja viimane ja otsustav lahing

5. oktoobri õhtul kohtuti Tartu Annelinna staadionil JK Luunjaga. Mängupilt oli tasavägine ning esimesena suutis värava lüüa FC Tabivere, autoriks Mihhail Gutak. Juhtpositsioonilt saadi indu juurde, kuid see ei jäänud piisavaks. Vastased suutsid meie väravavõrku väristada kahel korral ja see oli võiduks piisav, sest mängu avavärav jäi Tabivere ainukeseks. Kollase kaardi teenis meie meeskonna ridadest Oliver Mällo.

Üldkokkuvõttes jäi Sander Kilk hooajal FC Tabivere parimaks väravakütiks, skoorides 15l korral. Temale järgnesid Ott Kukk 11, Ats Kukk 8 , Rene Poll 7, Martin Kallasmaa ja Mihhail Gutak 6, Viljar Joa 4, Rünno Bruus, Madis Rebane, Marten Petersell ja Kristjan Trink 2 ning Dmitri Kljutsivski, Tauno Trink, Andre Golubkov ja Jürgen Lemming 1 väravaga.

Meeskonna au kaitsmas käisid hooaja jooksul veel Kristo Päkko, Oliver Mällo, Rauno Feiman, Eduard Kovbasnjuk, Imre Tamme, Rainer Veedla ja Meelis Tätte, kes lahkus pärast kevadringi meeskonnast. Tiim mängis hooaja peatreener Maiko Tamme käe all.

Liiga hooaeg on küll lõppenud, aga meeskond jätkab pingsate treeningutega ning kindlasti osaletakse siseturniiridel, et saada parim ettevalmistus järgmiseks aastaks, kui juba uute eesmärkidega väljakule joostakse.