FC Tabivere neljandast mängust kolmas kaotus

2. mai päikesepaistelisel õhtul võõrustas FC Tabivere Tartus Annelinna Kunstmurustaadionil FC Elva II meeskonda. Meeskond teadis, et vastaste hea tehnika ja füüsilise vormi tõttu ei saa mäng kergete killast olema, kuid siiski astuti võitlusvalmilt platsile, kasutades uut taktikat: viis kaitse- ja neli poolväljamängijat ning üks ründaja.

Juba mängu esimestel minutitel sai kodumeeskond tunda vastaste tugevat survet, kui õnnestus tekitada väravaohtlik olukord, kus pall lendas väga napilt üle lati. Tabivere alustas oma rünnakut, mis lõpetati elvalaste poolt vea tegemisega – teeniti karistuslöök, mida läks andma Andre Golubkov, kes lõi palli vastaste müüri. Ülejäänud poolaja vältel toimus mäng domineerivamalt kodumeeskonna väljakupoolel, kuid vaheajaks loodetud tulemust ei saavutatud.

“Oli näha, et meeskonnal oli raskusi mängu sisseelamisega,” kommenteeris esimese poolaja pingil istunud poolväljaku mängija Even Aruoja. “Söötu oleks võinud rohkem maad ligi hoida ning kaitseliin oli veidike ettepoole nihkunud, millest tingituna tekkisid Elva meeskonnal lihtsad ülejooksmisvõimalused.”

Vaheajal koosseisus muudatusi ei tehtud ning väljakule astuti tugeva võitlustahtega. Siiski haaras ohjad ka selle poole alguses enda kätte Elva meeskond. Esimestel minutitel teenis vastaste mängija Kaarel Tani üleliigse seletamise eest kollase kaardi. Mängu 51. minutil pakkus vastane Raido Kuus oma meeskonnale ja fännidele silmailu, lüües latipõrkest kohtumise esimese värava – kodumeeskond oli jäänud 0:1 kaotusseisu.

Tabivere peatreenerit asendanud klubi manager ja keskkaitsja Tauno Trink tegi ära esimese vahetuse: Andre Golubkov välja ja Madis Rebane sisse. Teise poolaja esimese võimaliku kodumeeskonna rünnaku lõpetas kohtunik vilega, pöördudes ründava-poolvälja mängija Mihhail Gutaki poole ja andes  suulise hoiatuse keskväljal toimunud segase olukorra tõttu.

10 minutit pärast esimest väravat suutis Elva seisu suurendada kahe värava võrra, kui paariminutilise vahega skooris Juri Sirokov. Tabivere leerist leidsid aset järgnevad vahetused: Marko Horn ja Dmitri Kljutšivski välja ning Rene Poll ja Viljar Joa sisse.

Siiski ei muutunud mängupildis midagi oluliselt: Tabiverel tekkisid mõned üksikud võimalused, kuid mäng käis siiski Elva taktikepi järgi. Oma meeskonnale suutis järgmise üleliigse seletamise eest teise kollase kaardi teenida elvalane Tarmo Kerro. Nähes, et ka sellest mängust pole tulemas ühtegi punkti, lasi Tauno väljakule ka ülejäänud vahetusmängijad: Ott Kukk ja Even Aruoja vastavalt Sander Kilk’i ja Madis Rebase asemele. Viimane ei suutnud aga platsil oldud minutite jooksul meeskonda aidata, sest kannatab pikemat aega tugeva seljatrauma all. Mängu viimased minutit üritasid elvalased skoori suurendada, kuid ei suutnud seda saavutada.

Viimasel minutil sai Even Aruoja kollase kaardi, mille andmise põhjus jäi kogu meeskonnale arusaamatuks. Uurides pärast mängu kohtunikebrigaadilt, mille eest kaart teeniti, tõi joonekohtunik Vallo Lokko põhjenduseks mängija ebasportliku käitumise.

“Olukord, mille eest selle sain, oli vägagi süütu,” ei jäänud Even  otsusega sugugi rahule. “Mul polnud halbu kavatsusi viga tekitada, selliseid olukordi juhtub jalgpallis väga sageli.”  Siiski oli lõpuvile kostnud ja Tabivere meeskond järjekordse kaotuse kirja saanud.  Järgmisel pühapäeval võetakse ette teekond Paidesse, kuhu ootab külla FCF Järva-Jaani SK. Kohtumine tuleb huvitav, sest meeskonnad on võrdsete punktidega vastavalt viimasel ja eelviimasel kohal. “Kindlasti ei minda mängule nii suure enesekindlusega nagu varem,” tõdes Even. “Et vastasmeeskond on ka täiesti tundmatu, siis tuleb alati üllatusteks valmis olla.”