FC Tabivere alistas JK Põltsamaa Sport

13. juuni vihmasel keskpäeval kostus Põltsamaa staadionil kevadringi eelviimase vooru avavile, mis teatas, et kohtumine kodumeeskonna Põltsamaa JK Sport ja külalismeeskonna FC Tabivere vahel on alanud. Põltsamaa on olnud läbi aegade raske vastane ning Tabivere mängijad ei suutnud meenutada, millal nad viimati oleksid sealsel staadionil võidu saavutanud.

Kohtumine algas võõrustajameeskonna tugeva survega, millest võis järeldada, et vastaseid võiduga minema ei lasta. Esimese kümne minuti jooksul teenis Põltsamaa kaks nurgalööki ning sooritas mitmeid pealelööke, Tabivere mängijad suutsid üle poolvälja mängida kõigest paaril korral.

Tabivere sai mänguindu juurde

13. minutil suutis Mihhail Gutak end pealelöögile mängida, mida üritas tõrjuda kaitseliinimängija Tõnis Aro, kuid tema kahjuks maandus pall väravas, viies külalismeeskonna 1:0 juhtima. Sellest tulenevalt sai Tabivere mänguindu juurde, tekitades rohkem rünnakuid, kuid Põltsamaa jäi siiski poolaja domineerivamaks pooleks.

Oma mitmete rünnakute tulemusena olid külalismeeskonna kaitseliin ja väravavaht tugevalt töösse rakendatud. Kümmekond minutit enne poolajavilet tekitas Põltsamaa ründeliini loots Tauno Anvelt Tabivere keskkaitsjale Markus Soometsale vea, mille tõttu pidi viimane platsilt lahkuma, et veenduda, kas ta on võimeline edasi mängima. Siiski naasis Markus pärast väikest turgutust mängu. Poolaja viimastel minutitel suutsid tabiverelased rohkem initsiatiivi üles näidata, lennutades palli ka korraks latti, kuid väravalisa siiski ei tulnud. Pausile mindi 1:0 eduseisust.

Vaheajal tegi Põltsamaa oma esimese vahetuse: Joosep Mölder välja, Ranno Miller sisse.

Ka auvärav löödi ära

Teisel poolajal jätkas Põltsamaa tugeva survega, eesmärgiks seis viigistada, parimal juhul skoor enda kasuks pöörata. Siiski suutsid nad ainult palli väravast mööda toimetada või oli väravavaht Kristo Päkko mees omal kohal. Kohtumise 53. minutil kasutasid meeskonnad ära vahetused: Tabiverel lahkus platsilt Marko Horn, asemel läks Madis Rebane ning Põltsamaal asus Silver Nõmmiksaart asendama Siim Talit. Ründavamaks pooleks oli tõusnud Tabivere, mida saab järeldada ka Sander Kilgi 60. minutil löödud 2:0 väravast. Olles veel rõõmujoovastuses, suutis Sander  viis minutit hiljem end uuesti Madis Rebaselt saadud söödust väravavahi Martin Uuskülaga üks-ühele olukorda mängida ning numbrid tablool muutusid 3:0 eduseisuks.

Siiski polnud kodumeeskond veel täielikult alla andnud ning kolme minuti pärast lõi Jaanus Listra auvärava. Kohe tegi Põltsamaa peatreener ära ka järgmise vahetuse: Martti Pent välja ning Andre Strantsov sisse. Jällegi suutsid põltsamaalased mängu oma taktikepi järgi juhatada, kuid taktid ei jooksnud nende soovi järgi. 75. minutil sai Sander hakkama hat-trickiga lüües vaieldamatult Tabivere hooaja ilusaima värava: umbes 25 meetri pealt otse vasakusse ristnurka. Pärast paari võitluslikku olukorda teenis Tabivere vasakkaitsja Viljar Joa vea tekitamise eest kollase kaardi.

Põltsamaa oli teeninud ohtliku koha pealt karistuslöögi, kuid kelle õnneks, kelle kahjuks lennutati pall otse Kristo Päkkole sülle. “Kaitses oli paanikat tunda ning tekkisid arusaamatused, millist meest peale võtta, seega jäin olukorda natuke hiljaks ja värava ärahoidmiseks tegin vea,” andis kaardi teenimisele omapoolse seletuse Viljar.

Kõigest paar minutit hiljem oli kohtunik Dmitri Kägu sunnitud uuesti kaardi taskust välja võtma, seekord Põltsamaa ründajale Tauno Anveldile, kes kasutas sobimatut sõnavara.

Olles oma võidus kindel, kasutas Tabivere ära järgmise vahetuse: Rene Polli asemel jooksis väljakule Marten Lombiots. Siiski suutsid põltsamaalased veel üllatada:  88. minutil skooris vahetusest sisse tulnud Andre Strantsov, muutes seisu tablool 4:2 jätkuvalt Tabivere kasuks.

Enne kohtumise lõpuvilet sai Tabivere paremkaitsja Imre Tamme ohtlikult segases olukorras vigastada, kui väravavaht Kristo palli minema lüües Imre lõuga tabas ja tema hambast killu välja lõi. See jäi ka mängu viimaseks sündmuseks. Tabivere teenis 4:2 võidu järel  liigatabelisse kolm punkti juurde.

„Mängupilt ja meeskonna töö oli suhteliselt hea: mängiti söötu ning suudeti ründajaid löögile aidata,” andis omapoolse kommentaari Viljar Joa, lisades, et probleeme tekkis palli minematoimetamisega oma karistusalast.

Tabivere Gümnaasiumi staadionil tuleb reedel kevadringi viimane kohtumine, kus kodumeeskond võõrustab Valga FC Warrior II. Valgalased hoiavad tabelis 18 punktiga kolmandat kohta, olles Tabiverest neli rida kõrgemal. Kohtumine algab kell 19 ning kohaletulnud näevad kindlasti võitluslikku mängu.