Evergreen86 tuleb Jõgevamaale koolibändide festivalidele

Bänd koosneb neljast lõbusast gümnaasiumipoisist: Tarvo Schmeimann mängib kitarri ja kirjutab laule, Jaagup Lepp mängib basskitarri, Keijo Kraus trumme ja Teet Suurkivi laulab ning vahel kirjutab ka laulusõnu. Tänavu 12. detsembril tähistavad nad oma esimest sünnipäeva. ?Selle puhul tahame koolis sünnipäevakontserdi ka anda,? räägib Jaagup.

Täie tuuriga

Muusikastiili, mida nad viljelevad, kutsutakse new wave collage punkrockiks. ?See muusika ei ole kunagi igav. Mõned lood on küll sellised rahulikumad, aga enamasti paneme ikka täie tuuriga. Kui üks stiil on sees, siis ei tahagi muud teha,? vastab Tarvo küsimusele, miks nad just sellise stiili on valinud.

?Kuulsatest tegijatest sarnaneb meie muusika kõige rohkem Blink182,Goldfingeri ja Simple Planiga. Eestis on sellise muusika üks kuulsamaid esindajaid Slide50. Oma tehtud lugusid on meil kuus, cover?eid umbes viis,? räägib Tarvo.

Proovid toimuvad kooli aulas ja kooli tehnikaga, kuigi poiste sõnul ei ole see suurem asi. ?Selle tehnikaga võiks lutsu visata, see on umbes sama vana kui meie kool. Tarvo on meil poole kohaga manager ja ostab meile trummijuppe kokku, et saaksime endale korraliku trummi. Nii et kõik annetused on teretulnud,? naljatab Jaagup.

Teel võistlustulle

Esinemisi on poistel siiani olnud neli. Kaks koolis ja kaks mujal. Laupäeval Raja Kultuurimajas toimuv konkurss ?Paneme Tähed Särama? on neil esimene. Konkursil osaleb kümme koolibändi Peipsi äärsetest maakondadest. Igal bändil on oma repertuaari esitamiseks aega kakskümmend minutit. ?Esitame ainult omatehtud lugusid, ühtegi cover?it ei tee. Küll aga tahaksime esineda lõpupoole, sest siis on kõik rahvas kohal,? avalikustab Jaagup bändi plaane.

Küsimusele, millist kohta nad loodavad konkursil saavutada, vastavad poisid kooris, et eks ikka esimest.

Tulevikust rääkides on poisid optimistlikud. ?Tahame bändiga ikka pärast kooli lõppu jätkata, meil on koos lõbus ja tahame oma muusikat edasi teha,? ütleb Jaagup.

?Sellega, et meil endil on lõbus, lõbustame ka teisi,? lisab Teet.

Loodetavasti tõuseb täht nimega Evergreen86 veel Eesti ja võib-olla ka maailma muusikataevasse. Aga ega see olegi tegelikult kõige tähtsam. Kõik neli poissi peavad kõige tähtsamaks, et neil endil huvitav oleks.

Rohkem infot bändi kohta leiate aadressil www.zone.ee/evergreen86

TRIIN SAAR

blog comments powered by Disqus