Evelin Ilves avab kala- ja veefestivalil lasteaia mängumaja

Täna Kasepääl peetaval VII Kalevipoja Kala- ja Veefestivalil avab proua Evelin Ilves Kasepää lasteaia õues mängumaja, mille ehitamiseks koguti raha tema fotode müügist heategevuslikul oksjonil. Festivali laadal müüakse mitmesuguseid kalatooteid, köögivilja ja käsitööesemeid, korraldatakse mitmesuguseid võistlusi ja on võimalik kaasa elada paljude artistide esinemisele.

Evelin Ilves otsustas oma fotod müüa heategevuslikul oksjonil ja laekunud raha annetada Kasepää lasteaiale mängumaja ehitamiseks. Idee sünnile aitas kaasa asjaolu, et meie esileedi sõbranna, ettevõtja Veronika Kookmaa viibib suviti Kasepää kandis. Enne oksjonit olid fotod üleval Kookmaale kuuluvas ilusalongis Tallinnas. 

Kingib ostjatele koduleiba

i

“Fotode müügist laekunud ligi 5000 eurost kulus enamik  mängumaja ehitamiseks. Ülejäänud raha eest ostetakse lasteaiale aga muusikainstrument,” ütles Veronika Kookmaa. Tema kingib festivalile saabuvatele fotode ostjatele koduleiba, mille juuretis on valminud Evelin Ilvese retsepti järgi. Festivalimelus jalutades saab külastada ka Veronika Kookmaa koostatud samovarinäitust. 

Kasepää lasteaia juhataja Maris Rohtla sõnul on mängumaja laste ammune unistus. “Me asume järve ääres, looduskaunis, kuid tuulises kohas, mistõttu tavaline varjualune poleks meile sobinud. Nüüd valmis aga 25-ruutmeetrise pinnaga  mängumaja, kuhu kõik meie viiskümmend last ära mahuvad. Siin on head võimalused ka õuesõppe ja muusikalise tegevuse korraldamiseks,” rääkis Rohtla, kelle kinnitusel  on lasteaiapere proua Evelin Ilvesele tänulik, samuti  paikkonna elu edendajale Veronika Kookmaale, fotode ostjatele ja kõigile teistele,  tänu kellele mängumaja  valmis sai. “Suur-suur aitäh ongi laste poolt  kõige parem ja suurem tunnustus,” ütles Rohtla.  

Kalatooteid varasemast rohkem

i

Kasepää vallavanem Jüri Vooder rääkis,  et festivali ajaks jätkub vilgast tegevust kolme paika. “Avatseremoonia ja mitmed kontserdid toimuvad järveäärsel alal, kuhu on kerkimas uus laululava. N-ö vana laululava juures saab kaasa elada  amatöörkarikasarja raames peetavale võistlusele “Rammumees 2011”, staadionil peetakse laata.

Vooderi sõnul peaks laadale tulema kümmekond kalatoodete müüjat, kusjuures tundub, et laadale tulevate kalakaupmeeste arv on kasvanud. Pakutakse nii Peipsist, väikejärvedest kui ka merest püütud kala, viimast peaksid laadale tooma saarlased.

“Oodata on ka Peipsist püütud rääbist, mille  hind võib aga üsna krõbe olla. Loodetavasti jõuab laadale ka värsket kala, mida samuti alati hoolega on ostetud.  Mõistagi ei puudu laadalt ka Peipsi ääres kasvatatud sibul  ja teisedki köögiviljad, hapukurk, mesi ning kohalike meistrite valmistatud käsitöötooted,” lisas ta.

Tavakohaselt viiakse läbi võistlus “Kalevipoja kalasupp 2011”, mille võitja saab auhinnaks Jõgevamaa mälumängu ning Kasepää valla sümboolikaga kruusi. Suppe valmistatakse kohapeal, meelelahutuslikul kalapüügivõistlusel tuleb aga angerjas vannist kätte saada.

Kala-ja veefestivali päeva juhib ja huumorikava esitab  Margus Abel, kultuuriprogrammis osalevad ka mitmed isetegevuslikud ja professionaalsed kollektiivid. 

Igal festivalil omad sümbolid

i

Esimese suurejoonelisema kalandusteemalise rahvaürituse korraldas Kasepääl Peipsi Kalurite Ühingu esimees Priit Saksing 2002. aastal kalurite päeva tähistamiseks. Kalevipoja Kala- ja Veefestivali korraldamise idee algatas aga 2005. aastal toonane maavanem ja praegune Riigikogu liige  Aivar Kokk.

Tema sõnul on igal festivalil oma sümbolid ja tähthetked. “Esimesel festivalil sai laulda kaasa koos Reet Linnaga. Seekord salvestatakse aga koostöös Maalehe, Jüri Aarma ja Gerli Padariga saatesarja “Lauluga maale” üks saade,” rääkis ta.

Kindlasti peavad paljud festivalikülastajad väga oluliseks nüüdisaegse laululava valmimist Peipsi rannikul. “Ma usun, et kui tuleval aastal lüüakse kopp maasse Mustvee jahisadama ehituseks ja sadam valmib, siis võib festivali ajaks näha Kasepääl ka jahtide paraadi,” lubas Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus