Eveli Pahurin sai MMilt pronksmedali

 

 

Ülemöödunud nädalal Venemaal Tjumenis peetud juunioride ja täiskasvanute maailmameistrivõistlustelt sangpommispordis tuli üks medal ka Jõgevamaale: see oli pronksikarva ja selle võitis Palamuse vallast pärit naisjuunior Eveli Pahurin.

Seitsmeteistaastane Eveli, kes praegu õpib Tartu Kutsehariduskeskuses majutusteeninduse erialal, võistles proffide leeris ja üle 68 kg kaaluvate neidude hulgas ning enamik konkurente olid temast mitu aastat vanemad: juunioriks loetakse 19-22-aastasi noori, ent Eveli saab jaanuaris alles 18. Sealjuures oli Eveli oma võistlusklassis ainus, kes tõstis 24-kiloseid pomme, kõik teised eelistasid 16-kiloseid tõstevahendeid.

24 kg sangpommide valimine oli julge otsus. Harjumatu tõstevahendiga võistlemine oleks võinud ka ebaõnnestumise kaasa tuua, ent Evelil läks kõik hästi: 65 rebimiskorda oli väga hea tulemus,” ütles Eesti Sangpommispordi Liidu president Ülo Kuusk, kes käis Tjumenis kaasas Eesti võistkonna esindajana. “Eveli pronksivõit saab aga täieliku kinnituse alles siis, kui selguvad dopinguproovi tulemused. Tjumenis tuli peaaegu kõigil medalivõitjatel dopinguproov anda.”

Seekord esindasidki Eestit MMil ainult naissoost sportlased: peale Eveli Pahurini võistles Tjumenis veel sindilanna Ülle Miil, kes tuli üle 68 kg kaaluvate naisproffide hulgas 66 rebimiskorraga kuuenda koha (ka tema kasutas 24 kg sangpomme).

“Meesvõistlejad pidid seekord koju jääma — kes õpingute pärast, kes muul põhjusel,” ütles Ülo Kuusk ning kiitis jõukas naftalinnas toimunud MMi head korraldust. Võistlejatel tuli näiteks omal käel ainult Moskvani sõita, sealt edasi viidi nad juba korraldajate poolt tellitud lennukiga. Maailmarekordi püstitamise eest oli aga välja pandud tervelt 10 000 eurone preemia. Ühel võistlejal, venelasel Deniss Vassiljevil õnnestus see summa ka kätte saada, sest ta ületas suurelt nn pika tõukamise maailmarekordi.

“MMil osales üldse 259 sportlast 22 riigist, ent suurem osa medaleid jäi Venemaale. Mõned läksid siiski ka Kasahstani, Ukrainasse, Valgevenesse, Lätti ja Leetu,” ütles Ülo Kuusk.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus