Eurokalkulaator


Alates käesoleva aasta 1. juulist peavad Eestis kõik kauplused, e-poed ja veebilehed kuvama hindu peale eesti kroonide (EEK) ka Eurodes (EUR). Alternatiivina pakutakse võimalust paigutada link spetsiaalsele kalkulaatorile, mis konverteerib kroone eurodeks ja vastupidi. Kuidas kohalikud e-kaupmehed selle ülesandega on toime tulnud?
E-poed on käitunud erinevalt. Internetis tegutsev sisustuspood ON24 näitab eurodes hindu kroonides hindade kõrval, populaarne elektroonikapood  OX.ee paigutas kroonides hindade kõrvale spetsiaalse ikooni, millele klikates satute tasuta eurokalkulaatori lehele (http://www.eurokalkulaator.eu), mis konverteerib kroonides hinnad eurodeks, kingitustepood Nodi.ee pakub võimaluse vahetada valuuta kogu lehel, kuid enamik e-poode on seadusenõuet seni ignoreerinud ja ei näita üldse hindasid eurodes.
Pööran tähelepanu, et http://www.eurokalkulaator.eu mugav ka sellepoolest, et töötab mobiiltelefonide veebilehitsejates, mis on väga mugav – seda saab kasutada suvalises kohas kroonide eurodeks konverteerimisel ja vastupidi. Eurokalkulaatori loojad pakuvad kõigile soovijatele võimaluse paigaldada tasuta lingid oma e-poe hindade juurde ning pakuvad lisaks ka tasuta ikooni.
JEVGENI SAVITSKI

blog comments powered by Disqus