Euroinfo telefonil saab vastuseid Euroopa Liidu reformilepingu kohta

Teisipäeval, 3. juunil kella 13.30-15.30 vastab tasuta euroinfo telefonil 800 3330 helistajate küsimustele teemal “Euroopa Liidu reformimine – kas tõhusamaks ja demokraatlikumaks?” Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Oodatud on kõik küsimused, mis puudutavad Lissaboni lepet, Euroopa Liidu välispoliitikat, turvalisust, institutsioonide ja otsustusprotsesside toimimist, demokraatiat ja läbipaistvust.

Küsimusi saab esitada ka elektrooniliselt: http://www.nlib.ee/6207

Infopäeva ajendanud uus Euroopa Liidu reformileping ehk Lissaboni lepe muudab Euroopa Liidu lepingut ja Euroopa Ühenduse asutamislepingut.

Lepingu jõustumiseks peavad selle ratifitseerima kõik 27 liikmesriiki. Eestis läheb eelnõu Riigikogus teisele ja ühtlasi viimasele lugemisele 11. juunil. Oodatav lepingu jõustumisaeg on 2009. aasta 1. jaanuar.

Lissaboni leppe eesmärk on muuta Euroopa Liit demokraatlikumaks ja läbipaistvamaks ning tõhusamaks ja suutlikumaks ülemaailmsete probleemidega tegelemisel.

Infopäeva korraldab Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus. Euroinfo telefonile helistamine on tasuta nii laua- kui ka mobiiltelefonidelt. Telefon töötab esmaspäevast reedeni kella 10.00-18.00.

LIINA KUKKUR, RRi euroinfo telefoni projektijuht

blog comments powered by Disqus