Ettevõtluspäev näitas Põltsamaa majanduselu elujõudu

Ettevõtluspäeva ergas melu algas hommikutundidel. Osaühingu Joosti Aiand projektijuht Inge Angerjas müüs roosi- ja lilleistikuid. ?Huvi meie aiandusfirma pakutava vastu on  märksa suurem kui mitmel varasematel üritustel. Kindlasti tuleb kasuks, et seekordne ettevõtluspäev sai teoks laupäeval, mistõttu inimestel on rohkem aega ringi vaadata,? lausus aiandusspetsialist. Rikkaliku raamatuvalikuga oli kauplema tulnud Andres Rebane firmast Pereraamat. ?Kui palju me teeninud oleme, seda küsige mu abikaasalt. Tema on firma majandusasjades kõiketeadja,? ütles Andres Rebane. Jõgeva maavalitsuse avaras telgis, mis Põltsamaa ettevõtluspäeval esmakordselt väljas oli, jagasid selgitusi mitmete alade spetsialistid. Maasekretär Henri Pook rääkis sellest, kuidas traadita internet jõuab järjest kaugematesse Jõgevamaa paikadesse.

Lapsed uudistasid huviga ettevõtluspäevale toodud päästeautosid ja kasutasid võimalust istuda masinate kabiinidesse.

Kultuurikeskuse saalis olid oma väljapanekud ka firmadel, kes Põltsamaale üle Eesti kuulsust toonud. Firma E-piim toodangut degusteeris huviga ka omaaegne Eesti Ülemnõukogu liige, tänane Eesti Maaülikooli õppejõud Heldur Peterson. Temalt kui Eesti hobusekasvatuse ühelt eestvedajalt sai naljaga pooleks küsitud, kas Põltsamaal võiks teha tooteid ka hobusepiimast. Hobusepiima koostis ei võimalda kuigi hästi juustu teha. Hapendatud hobusepiim ehk kumõss on aga igati tervislik. Kumõssi võiks Eestis toota küll ja  miks mitte ka Põltsamaal.?

Põltsamaa Felix tutvustas nii oma toodangut kui ka töötamisvõimalusi ettevõttes. ?Inimestele, kel huvi tööle tulla, anname võimaluse täita ankeet,? lubas firmajuht Anti Orav.

Eriliselt pidulikuks muutus ettevõtluspäeva meeleolu, kui saabus Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel. ?Seoses Põltsamaaga tulevad ennekõike meelde tublid ja tegusad inimesed. Igal Jõgevamaa visiidil avastan endale midagi uut ja huvitavat. Minu pere toidulaual on alati aukohal Põltsamaal toodetud juust. Oma külalistele oleme pakkunud ka Põltsamaa veini,? rääkis riigipea.

?Põltsamaa vahuveini ?Fest? pakutakse ka presidendi vastuvõtul. On väga oluline, et president Eestimaa tooteid austab,? lisas maavanem Aivar Kokk.

 ?Oli palju huvitavat vaadata ja käis vilgas kauplemine. Kuulsin, et Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli õpilased meisterdavad tasemel puidutooteid. Kindlasti tuleksid nad edukalt toime ka spiikrihaamri valmistamisega nii Riigikogule kui ka kohalikele volikogudele. Olen selles täiesti veendunud,? nentis Riigikogu esimees Toomas Varek.

?Me oleme valmis poliitikutele igas mõõdus haamreid tegema. ?On rõõm, et ettevõtluspäeva külastab piisavalt palju noori. Nad vaatavad huviga ka meie kooli uut õppesõiduautot ja traktorit,? ütles Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli direktor Viive Kibena.

Bussiettevõtluses tuntuks saanud Liia Saatre pakkus aga seekord hoopis puhastusvahendeid.  

 ?See tegevus on minu hobi,? tunnistas Saatre.   Mitmekesise valiku kosmeetikatooteid tõi ettevõtluspäevale Edda Allsaar Lustiverest.

Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõunik Maimu Kelder ja Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään leidsid aega kultuurikeskuse puhkenurgas veidi hinge tõmmata. ?Põhjalik ettevalmistustöö võimaldab  tänast sündmust ka veidi rahulikumalt pealt vaadata,? märkis Kelder, kelle süles istuv väike tütar tunnistas, et temale meeldib kõige rohkem Põltsamaa Ühisgümnaasiumi sõbralik maskott.

 ?Ettevõtluspäeva muljed tõestavad, et Põltsamaa linna ja ümbruse majanduselu elavneb iga aastaga. Nii peabki see olema. Elu peab ikka edasi minema,? arutles Riigikogu liige Margi Ein.

?Koostööpartnerite Põltsamaa linnavalitsuse ja Põltsamaa Ettevõtjate Liidu jaoks oli ettevõtluspäev oluline kokkuvõtete tegemise etapp piirkonna majanduselust,? lausus linnapea Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus