Ettevõtlikud Kaljupojad tahavad olla edukad ka turisminduses

Kogu Eesti ulatuses muljetavaldav tulemus leidis kajastamist ka tänavu 29. jaanuaril avaldatud Gasellide TOPis. Aastatel 2000-2002 kiiresti arenenud ettevõtete TOP 100-s saavutas OÜ Kaljupojad 11. koha.

Kasum kasvas kahe aastaga 19 korda
Põhiliselt metsa ülestöötamisega tegeleva firma käive suurenes kolme aastaga ligi 1,4-lt miljonilt kroonilt 2000. aastal ligi 9,6 miljoni kroonini 2002. aastal ja kasum 0,1 miljonilt kroonilt ligi 2,2 miljoni kroonini ehk ligi 19 korda.

“Ka möödunud aasta oli meile edukas, kuid mitte nii hea kui üle-eelmine. Mullune käive oli 4,7 miljonit krooni,” märkis firma üks asutajaid ja tegevdirektor Riivo Saar. Ta on lõpetanud 1992. aastal Luua Metsanduskooli metsatehniku erialal.

OÜ Kaljupojad asutasid vennad Riivo ja Raivo Saar kuus aastat tagasi 1998. aastal. Nemad ongi firma ainuomanikud. Firma annab tööd seitsmele töölepingu alusel töötavale ja kümnele tööettevõttelepingu alusel töötavale inimesele.

Metsamaterjali turustatakse aktsiaseltsidele WoodWell, Mets & Puu ning osaühingutele Stora Enso Mets, Elbrus jne. Paberipuud müüakse väljapoole Eestit ja küttepuid kohalikele elanikele.

Kui üle-eelmisel aastal tehti riigihanketöid põhiliselt Peipsi äärde jäävates Halliku ja Vara metskondades, siis kinnistute ostu ja hooldamisega tegeldakse üle Eesti. Näiteks istutati 2001. aastal metsa kuuele hektarile. 2002 aastal istutati uut metsa oma kinnistutele 2,5 ja metsamajandi kinnistule 15 hektari jagu.

Rajavad turismikompleksi
Möödunud aastal alustas firma turismiharu loomisega. Sellega tahavad firma juhid oma inimesi ka kevad-suvisel metsa ülestöötamise puhkepausi ajal tööga kindlustada. Nii ei jää inimesed tööta ning ei häirita ka lindude-loomade kevadisi toimetamisi.

“Turismimajanduse arendamise detailplaneeringut koostab meile Tartu firma AS Kobras. Samuti viiakse läbi keskkonna-alased uuringud. Plaanide kohaselt püstitatakse kuus palkhoonet, kus oleks võimalik vastu võtta ja majutada kokku bussitäis külastajaid. Uus turismikompleks hakkab asuma OÜ Pootsmann PT läheduses. Sinna tuleb ka parkimisplats sõidukitele ja haagissuvilatele. Lisaks pakume me tulevases puhke- ja majutuspaigas mitmesuguseid vaba aja veetmise võimalusi. Näiteks rajame sinna võrkpalliplatsi, ehitame ka püstkojad jne,” rääkis Riivo Saar firma tulevikuplaanidest.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus