Ettevõtjad huvituvad koostööst Valgevene kolleegidega

Priit Saksingu eestvedamisel on mitmed Eesti firmajuhid asunud uurima võimalusi ettevõtlussuhete loomiseks Valgevene äripartneritega. Ennekõike plaanitakse puidutoodete valmistamise alast koostööd.

Priit Saksing juhtis Valgevenet külastanud Eesti ettevõtjate delegatsiooni, kes põhjalikumalt tutvus Borisovski rajooni majanduseluga. “Kohtusime Borisovski rajooni täitevkomitee aseesimehe Viktor Prihodkoga ning mitmete selle piirkonna suurettevõtjatega. Käisime tehases, mis tegeleb prussmajade, kilpmajade, saunade , aiamajade ja teiste puidutoodete valmistamisega. Selle tootmisharu  kvaliteedile ja tehnoloogiale andis kõrge hinnangu ettevõtja Vahur Persidski, kes tegeleb sama valdkonnaga Hiiumaal. Teadaolevalt eksporditakse Valgevenest puidutooteid 22 Euroopa riiki,” ütles Priit Saksing.

Tema sõnul tasukski Eesti ettevõtjatel otsida Valgevenest koostööpartnereid puiduettevõtluse arendamiseks. “Võimalik on Valgevene-Eesti ühisettevõtte loomine, Eesti kapitalil põhineva firma käivitamine Valgevenes, samuti Valgevenest puidutoodete importimine. Eelnevalt tuleb teha põhjalikud analüüsid nende variantide majandusliku tasuvuse väljaselgitamiseks,” märkis ta.

Priit Saksing ja OÜ S. P. M. Invest tegevjuht Marek Saksing huvitusid ka Valgevene grandiiditööstusest eesmärgiga muretseda Eestisse toorainet graniidi kasutamiseks hoonete, infrastruktuuride ning teede ehitamiseks, mälestusmärkide ja kunstiteoste loomiseks. Valgevenes on graniidi hinnad märksa odavamad kui mitmetes teistes riikides, ka Venemaal.

Eesti ettevõtjad külastasid ka lihatoodetega Minskit varustavat Borisovski lihakombinaati. Lihakombinaadil on ka oma jahimajand.

“Kohtumistel selgus valgevenelaste tõsine huvi ettevõtlussuhete loomiseks ja arendamiseks eestlastega, keda peetakse usaldusväärseteks koostööpartneriteks. Valgevenes ringi sõites jätsid meile positiivse mulje ka inimeste sõbralikkus ja külalislahkus, samuti puhtus ja korraarmastus,” rääkis Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus