Ettevalmistused Kalevipoja Uisumaratoniks on alanud

Kolmapäeval peeti Jõgeva maavalitsuses nõu ning alustati ettevalmistusi tuleva aasta 28. veebruaril Peipsi järvel toimuva traditsioonilise Kalevipoja Uisumaratoni korraldamiseks.

Maratoniga on seotud kolm omavalitsust: Mustvee linn, Kasepää ja Pala vald. Nii maratoni start kui ka finiš on Mustvees.

Jõgeva maavanema Aivar Koka sõnul on uisumaratoni tutvustamiseks kavandatud mitmekülgne reklaamiprojekt.

Reklaamistendid mitmele poole

“Suurematesse kaubanduskeskustesse on plaanis paigaldada roll-upid ehk reklaamistendid, maratoniteemalisi reklaame tuleb üles seada Via Hanseatical. Mõttekas oleks paigaldada vastavad plakatid ka “Jõgevamaa väravate” ehk Järvamaa ja Tartumaa piiril olevate Kalevipoja kujude lähedusse,” rääkis maavanem, lisades, et Kalevipoja Uisumaratoni on plaanis tutvustada ka välisriikides, kust varemgi on saabunud võistlejaid ja pealtvaatajaid, näiteks Soomes, Lätis, Tšehhis ja Hollandis.

Mõttevahetusel avaldati arvamust, et Kalevipoja Uisumaratoni päeval oleksid  Peipsi piirkonda oodatud oma teenust pakkuma mitmesugused ettevõtted. Leiti, et iseäranis vajalikud oleksid heatasemelised majutusvõimalused.

Koosolijad avaldasid mõtteid, kuidas uisumaratoni atraktiivsemaks muuta. Kasepää vallavanema Jüri Vooderi sõnul võiksid sel päeval võistelda ka soome kelguga sõitjad. Maavanem Aivar Kokk pakkus välja idee korraldada võistlus talisuplejatele.

Järgmise uisumaratoni peakohtunik on Uno Valdmets, rajameister Väino Treiman, peasekretär Epp Hoovi, reklaami ja meediatöö koordineerijaks Tiit Lääne.

Korraldustoimkonda kuuluvad ka Lõuna-Eesti Päästekeskuse Jõgeva Maakonna Päästeosakonna juhataja Jüri Alandi, Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva Politseijaoskonna vanemkomissar Valentin Kekišev, Mustvee linnapea Mati Kepp, Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja Pala vallavanem Jozsef Weinrauch, Peipsi äärsete Jõgevamaa omavalitsuste kultuuritöötajad ning mitmed teised.

Loota on külma talve

Maavanem Aivar Kokk loodab, et Kalevipoja Uisumaratoni ajaks tuleb hea talveilm. “Seoses uisumaratoni läbiviimisega ei tohi võtta mingeid riske. Viimase neljakümne aasta ilmavaatlused aga näitavad, et soojale talvele järgneb külm. Niisiis — kui tänavu õiget talveilma polnud, on järgmisel aastal oodata parajalt krõbedat külma,” märkis ta.

Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuhi ja peakohtuniku Uno Valdmetsa sõnul saab juba praegu registreerida Kalevipoja Uisumaratonile kodulehel www. sportinfo.ee

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus