Etendus mehest, kes vaatas tagasi

Rakvere Teatri uuslavastus „Nipernaaditalv“ vaatab elule tagasi ja otsib sealt pääsemist või vähemalt küpseks saamist. Peategelane Toomas Nipernaadi on vana, tema suvi läbi saanud, aga sumedaid öid, unistusi, õnne ja armastust ei kustuta meeltest ükski talv. Ello, Kati, Inriid, Katariina Jee ja Maret Vaa on Nipernaadit oodanud. Nüüd tuleb mees, et küsida, kas kõik see, mida ta lahkelt kinkis, muutis nende maailma rikkamaks või paiskas nad pettumuse sisse.

Kuhu on minna mehel, kes on elu läbi armastanud? Armastanud nõnda, et pole kohkunud ka valetamast? Tänapäeva armukelmidest eristab Toomas Nipernaadit tõsiasi, et ta ei kasutanud kunagi kedagi oma huvides ära. Enda arvates püüdis ta iga sekkumisega maailma paremaks teha. Lahkumiseks õiget teeotsa leida pole kerge, eriti kui kuri aeg on vangistanud su raamatukaante vahele.

August Gailiti teose ainetel loodud näidendi kohta ütleb autor ja lavastaja Urmas Lennuk: „Me kõik tahame olla paremad inimesed. Vähestel õnnestub, kuid sellepärast ei pea veel proovimata jätma. Meile on omane hoolimine, kaastunne ja kahetsus.“

Lavastus etendub kolmapäeval, 18. jaanuaril kell 19 Jõgeva kultuurikeskuses ja kolmapäeval, 25. jaanuaril kell 19 Avinurme kultuurikeskuses. Osades Hannes Kaljujärv (külalisena), Madis Mäeorg, Liisa Aibel, Natali Väli, Silja Miks ja Helgi Annast.


FOTO: PRIIT LOOG

blog comments powered by Disqus