Esku-Kamari koolis alustasid uued huviringid

Kolmapäeval Esku-Kamari algkoolis tegevust alustanud näitering  kavatseb lavastada loo, mis põhineb Heiki Vilepi raamatus “Jõks ja viis imelist päeva” kirjeldatud Jõgevamaaga seotud legendidel.

“Esku koolis oli näitering ka aastaid tagasi, nüüd moodustasime selle taas. Juhendajaks hakkas Kirivere põhikooli õpetaja Eda Piilmann, kes juhendab näitemänguhuvilisi lapsi ja noori ka Kõo vallas. Vastloodud näiteringi on oodatud kõik meie kooli õpilased alates esimesest kuni kuuenda klassini. Alguses hakatakse harjutama etüüde, kuid jaanuaris-veebruaris tahetakse jõuda lavastuseni, mille algmaterjaliks Heiki Vilepi raamatus “Jõks ja viis imelist päeva” kirjeldatud Jõgevamaaga seotud legendid,” ütles Esku-Kamari algkooli direktor Eda Miljand. “Lastel  peaks näitlemine üsna hästi õnnestuma. Pühapäevakoolis õppivad poisid ja tüdrukud on teinud ka filme ja nendes ise mänginud. Filme on tunnustatud noortefilmide konkursil ja Tiigrihüppe sihtasutuse korraldatud konkursil sai meie õpilaste film “Palju õnne” teise koha,” lisas ta.

Teisipäeval alustas Esku-Kamari koolis tööd ka kunstiring õpetaja Kaja Arro juhendamisel. Esimesel päeval tuli kokku veerandsada kunstihuvilist.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus