Esimesed sada päeva võiks olla hüppelauaks järgmistele

Mustvee vallavanemal Märt Kraftil täitus sarnaselt vabariigi uue valitsuse koosseisuga 100 päeva. Sada päeva kui märk või sümbol, mille sisse jääb palju: esimesed komistuskivid, teretamised, tutvumised ja koostöösuhete loomine. Ja kui see aeg läbi saab, on see hüppelauaks järgmistele sadadele.


Kraft on end näidanud rahuliku juhina, kellele on üllatuseks tulnud vallavolikogu suutmatus kokkulepetele jõuda. Sest mitte kõik teemad ei kulge volikogus rahulikult. Olles viimaks päevapunktis niikaua, kuni kord kõigile sobiv lahendus saavutatakse.

Jääb vaid loota, et Krafti rahulikkus ja oskus end parteiridadest kaugemale hoida, hoiab teda vallavanema kohal kindlalt, ilma ebamõistlike umbusaldamiseta. Ei tasu unustada, et Mustvee vallajuht on töötanud 17 ministri alluvuses, mis sisendab usku, et ehk suudab ta lahendada tekkivaid tülisid ja leida üksmeele. Selle, millest Mustvees veel täna puudu on.

Esimesed sada päeva on möödas, kuid see ei tähenda, et nüüd võib loorberitele puhkama jääda. See tähendab, et järgmised sada ootavad ees ning tööd, mida Mustvees teha, ei paista veel lõppevat.

Potentsiaalikas linn Peipsi kaldal annaks võimalusi end müüa lõputult. Ja Kasepääl resideeruv vallavanem võiks olla üks esimesi, kes näitaks Eestile, et siia tasub tulla, siin tasub olla, ja isegi elada. Olgu järgmised sada päeva sihiks olla parem, tugevam, targem ja osavam. Ja tuua Peipsi ja selle ümbrus kaardile.

 

blog comments powered by Disqus