Esimese klassi lastele kingitakse “Kalevipoja Kodupaiga Aabits”

Peagi näeb trükivalgust Jõgevamaa teemaline “Kalevipoja Kodupaiga Aabits”, mille autoriteks on maakonna kooliõpilased ja lasteaialapsed. Aabitsat esitletakse 20. oktoobril Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumis.

Aabitsas on kooliõpilaste jutud Jõgevamaa kaunitest ja huvitavatest paikadest ning lasteaialaste temaatilised joonistused, samuti kutseliste fotograafide pildid.

“Aabits on koostatud tähestikku silmas pidades. Näiteks tutvustatakse Aleksandrikooli ja Aidu Vabadussõja lahingut A ning Betti Alverit B ja Kalevipoja toiminguid ürdiaias Ü tähe juures. Ühtlasi avaldatakse aabitsas üheksa paremat lugu, mis laekusid õpilastööde konkursile, kus tuli kirjutada Kalevipoja tegemistest tänapäeval,” rääkis maavanem Aivar Kokk.

Aabitsa eessõnas kirjutab maavanem: “Sa hoiad käes esimest Jõgevamaa aabitsat. See aabits räägib Kalevipoja kodupaigast. Kui tulete Jõgevale, tervitab teid Adaveres ja Äksis Kalevipoeg. See Eesti rahvuseepose kangelane on kündnud Jõgevamaal põllud viljakaiks ja looduse kauniks Vooremaaks.”

“Meil on kujunenud tavaks kutsuda igal aastal ajaloohõngulisse ja romantilisse Palamuse kihelkonnamuuseumi esimeste klasside õpilased, kes saavad kingituseks raamatu. Tänavu tekkis mõte kinkida raamat, mis oleks seotud kodumaakonnaga ja nii valmiski “Kalevipoja Kodupaiga Aabits”. Selle aabitsa kingime ka abiturientidele ilusaks mälestuseks kooliaastatest,” rääkis Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus