Esimene heade uudiste portaal GoodNews.ee on avatud

Mullu 19. detsembril avati Eesti esimene ainult heade uudiste veebikeskkond, portaal GoodNews.ee.

Portaal GoodNews.ee (Head uudised) tutvustab vaid positiivseid sündmusi, häid inimesi, tegusid, teenuseid ja tooteid. Portaali looja ja autori Monika Kuzmina sõnul kirjutab uus veebiväljaanne heategevusüritustest, huvitavatest persoonidest ja nende igapäevatoimingutest. Lisaks tutvustab portaal vapraid  Eesti inimesi  ja kirjutab sellest, kuidas nad nii vapraks on saanud. Rubriikideks on ka elu, äri ja ilu, tervis, reis, kultuur ja keskkond.

“See portaal on ka koht, kus saab nüüdsest tänada kõiki neid, kes  teevad midagi inimkonna heaks,” ütles Kuzmina.

“2010. aasta alguses käisin Arubal laeval Freewinds juhtimis-, kompetentsus- ja ellujäämiskursusel. Pärast pikka ja rasket igapäevatööd iseendaga, keerulisi ülesandeid oma kehale ja vaimule ning vaimse ja füüsilise tasakaalu leidmist sain ma Arubalt kaasa ühe unistuse – levitada häid uudiseid. Mul tekkis veendumus, et inimestel on kõrini virisevast suhtumisest, negatiivsusest ning halbadest uudistest. Otsustasin, et loon Eestisse heade uudiste kanali. Esialgu polnud plaan päris selge, kas teha ajakiri, ajaleht, telesaade või hoopis raadiosaade – aga selge oli see, et ma teen selle ära. Kui oma mõttest erinevatele inimestele rääkisin, pidas  mõni mind rumalaks, naiivseks või  saamatuks. See pani mind mõtlema ja headuse ideesse veel rohkem süvenema. Hakkasin tegema katseid. Loobusin iga suvi mingi perioodi jooksul negatiivsete uudiste vaatamisest ja lugemisest. Olin nädala möödudes rõõmsam, avatum ja loomingulisem, olin vabam,” meenutas Kuzmina portaali-idee sündi.

GoodNews.ee on avanud ka vihjelehe, kuhu saab aastaringselt saata vihjeid heade inimeste ja nende heade tegude kohta:http://www.goodnews.ee/saada-vihje.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus