Esiliiga korvpallurid lõetasid 11. kohaga

Eesti meeste korvpalli esiliigas Jõgevamaad esindav Kuremaa Spordikooli/Salva Tartu meeskond lõpetas hooaja 11. kohaga. Möödunud aastal oldi samas liigas kümnendad.

Veebruaris lõppenud põhiturniiril mängis Kuremaa SK/Salva Tartu nõrgemas ehk B-tugevusgrupis ning platseerus seal seitsme võidu, üheksa kaotuse ja 23 punktiga viiendale kohale. Pärast põhiturniiri lõppu jagati A- ja B-alagrupi ühtekokku 18 meeskonda kolme eri tugevusastmega vahegruppi. Kuremaa SK/Salva Tartu arvati koos põhiturniiril A-grupis mänginud Noortekoondis/Triobeti, BC Kraft Mööbel II ja TLÜ/Kiili SK ning B-grupis mänginud Jõhvi/Toila ja BC Kalev II-ga keskmisse ehk D-gruppi.

Kuuest vahegrupis peetud mängust õnnestus Kuremaa SK/Salva Tartul võita vaid esimene, koduväljakul ehk siis Kuremaa spordihoones BC Kraft Mööbel II vastu peetu. Vastastest saadi jagu 89:74. Kui samad meeskonnad Kohilas mõõtu võtsid, oli 76:54 parem BC Kraft Mööbel II.

TLÜ/Kiili SKle kaotas Kuremaa meeskond koduväljakul 61:64 ja vastase väljakul 78:84 ning Noortekoondis/Triobetile koduväljakul 66:79 ja vastase väljakul 78:84. Lisaks neile tulemustele kanti vahegrupitabelisse ka samasse gruppi sattunud meeskondadega põhiturniiril mängitud mängude tulemused. Sel moel said sinna kirja kaks võitu BC Kalev II üle ja kaks kaotust Jõhvi/Toilale.

Põhiraskus noortel

Kolm võitu ja seitse kaotust andsid D-grupi kuue meeskonna hulgas viienda ja liiga üldjärjestuses 11. koha. Play-off mängudele ehk siis kaheksa tugevama hulka pääsesid sellest grupist Noortekoondis/Triobet ja TLÜ/Kiili SK. Esiliiga paremad selguvad 30. aprilliks.

Kuremaa SK vahegrupimängudele jättis, nagu möödunud aastalgi, jälje asjaolu, et nende mängude ajaks tuli vabaks anda meeskonna kõvemad mängijad, kes löövad kaasa ka meistriliigas mängivas Faustos. Tänavu olid neid viis: Märt Tralla, Kait Koppel, Sven Kukemelk, Mihkel Kurg ja Ivo Kallasmaa. Kahes liigas mängides oleks meeste graafik liiga tihedaks läinud ning nii mängutase kui ka õppimistulemused kannatada saanud. Nii langes Kuremaa võistkonnas kogu mängukoormus nooremate mängijate õlule. Kellel puudusid paraku täismeeste vastu mängimiseks vajalik karastus ja kogemused. Samas omandasid nad neid vahegrupi mängudes tuleviku tarvis.

“Kripeldama jäi süda mõne napi kaotuse pärast, mis oleksid end paremini kokku võttes võinud vabalt võidud olla,” ütles Kuremaa SK/Salva Tartu treener Raivo Tralla. “Ja ka üldiselt ei saa hooaja lõpptulemusega rahul olla: meil oli ju kindel plaan end play-offi ehk kaheksa hulka välja mängida, aga see jäi täitmata.”

Tulevikuplaanid

Kuigi koosolek, millel võetakse kokku lõppenud hooaja tulemused ning arutatakse järgmise plaane, on veel pidamata, oskas Raivo Tralla esiliigameeskonna tuleviku kohta juba praegu üht-teist öelda. Tema sõnul hakkab meeskonda treenima Toomas Annuk, Tralla ise taandub teise treeneri kohale ning hakkab lisaks sellele tegelema rahastajate otsimisega. Kindlasti muutub ka mängijate koosseis. Kuigi kogenumate mängijateta ka siis kindlasti toime ei tulda, kavatsetakse noorematele siiski senisest suurem mängukoormus anda.

“Pärast 11.-12. juunil peetavat esimest treeninglaagrit saab meeskonna koosseisust ja muust juba täpsemalt rääkida. Muuhulgas peame otsustama ära ka selle, missuguse meistriliiga meeskonnaga järgmiseks hooajaks koostöölepingu sõlmime. Fausto see ei pruugi olla,” ütles Raivo Tralla. “Kui esimesel esiliiga hooajal jäime hädavaevu liigasse püsima ja kahel järgmisel hooajal oleme napilt play-off turniirilt välja jäänud, siis tuleval aastal tahaksime ikka juba medalite suunas kiigata.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus