Erkki Keldo on Reformierakonna peasekretäriks tõusmas

Pühapäeva õhtul teatati, et senine Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru, kelle kutsus suurde poliitikasse praegune erakonna juht Kaja Kallas, lahkub peasekretäri ametist ning erakonna esimees on palunud peasekretäri ametisse asuda Põltsamaa vallavolikogu aseesimehel Erkki Keldol.


Kaja Kallas teeb homme erakonna juhatusele ettepaneku nimetada erakonna peasekretäri ametisse riigikogu aseesimehe nõunik Erkki Keldo. „Kerdi panus erakonna ühtseks meeskonnaks kokku toomisel ja valimisteks ette valmistamisel on olnud hindamatu ning mul on väga hea meel, et ta on otsustanud tulla poliitika telgitagustest päris poliitikasse ja kandideerida riigikogusse. See annab Kerdile võimaluse tema osalusel koostatud programm ka ellu viia,“ on Kaja Kallas öelnud.

Lustiveres üles kasvanud Erkki Keldo on lõpetanud Lustivere põhikooli ning õppis edasi Nõo reaalgümnaasiumis. Just gümnaasiumipäevil hakkas ta tõsisemalt huvituma poliitikast. Teda paelusid ühiskonnas toimuvad protsessid, ajalugu ning soov teada saada, miks teatud sündmused ühiskonnas juhtuvad, kuidas need täpsemalt toimivad ja kuidas need mõjutavad ühiskonda tervikuna. 

„Mulle on alati sümpatiseerinud liberaalne majanduspoliitika ja inimeste maksimaalne vabadus. Olen ettevõtjate perekonnas üles kasvanud ning ka see tõsiasi on aidanud kaasa minu maailmavaate kujundamisele ja teadmisele, et Reformierakond on minu jaoks ainuõige valik,“ lausus Keldo.

Vastuseks küsimusele kuidas ta on Reformierakonna tippu välja jõudnud, vastas Keldo, et tuleb kõvasti tööd teha. Ta ise usub, et küllap on tema töökust märgatud. Reformierakonnaga liitus ta aastal 2012, kuid tööalaselt on erakonnaga seotud aastast 2014, kui erakonna kampaaniajuht kutsus teda appi tegema 2015. aasta riigikogu valimiste kampaaniat. Aastal 2013 valiti ta esimest korda Reformierakonna nimekirjas Põltsamaa vallavolikogu liikmeks. Erkki Keldo on töötanud ka riigikogu Reformierakonna fraktsiooni nõunikuna, tegutsenud erakonna piirkondade arendusdivisjoni juures ning on kaasa löönud mitmete valmiskampaaniate läbi viimisel.

Nüüd kutsus Reformierakonna esimees Kaja Kallas Erkki Keldo peasekretäri ametisse, et meeskonda tugevamaks muuta. Keldo sõnul on erakonna finantsolukord hea ning inimesed annetavad Reformierakonnale hea meelega, et liberaalset maailmavaadet toetada. Erkki Keldo sõnul on Reformierakonnal tugev ühtne meeskond, mis on suures osas tema eelkäija Kert Valdaru teene. Erkki Keldole on Jõgeva- ja Tartumaa erakonna kaaslased teinud ettepaneku Riigikogusse kandideerida. Noormehe sõnul on ta valmis kandideerimise kasuks otsustades meeskonda toetama, kuid tema prioriteediks on viia erakond võimalikult tugevana vastu riigikogu valimistele.

Liikuva eluviisiga inimesena jätkab ta erakonna peasekretäri töö kõrval tegevust ka Põltsamaa vallavolikogus, sest kodukoha käekäik läheb talle endiselt korda. Keldo hindab Reformierakonna võimalusi eelseisvatel parlamendivalimistel väga heaks ja tema kinnitusel läheb erakond inimestelt küsima mandaati valimiste võitmiseks.

„Meil on erakondade seas kõige tugevam meeskond ja kõige parem programm. Olgu selleks 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile töötavatele inimestele koos arusaadava maksusüsteemiga,“ tõi Keldo näite.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus