Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu

Homme kell 14–15.30 toimub Viljandi laululaval XIV erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu „Helisev kodu”. Pidu on pühendatud psüühilise erivajadusega inimeste jõudmisele kogukondadesse ning suurte erihooldekodude sulgemisele.
AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno on peol osalenud nii pealtvaatajana kui lauljana. „Igal aastal on meie pidu väga rõõmus, kuid see kord on eriline. Oleme peo pühendanud suure ajastu lõpule – eelmisel nädalal sulgesime viimase suure erihooldekodu seitsmeteistkümnest. Kõik osalejad elavad nüüd kogukondades ja tulevad väikestest kodudest. See tähendab ka jällenägemisrõõmu, kuna pidu on võimalus kokku saada inimestega, kellega suurtes erihooldekodudes aastaid koos elati.”
Esimest korda on laulu- ja tantsupeol kirjeldustõlge, mis kirjeldab nägemispuudega inimestele peol toimuvat. Viipekeeletõlkega laulupidu saab jälgida nii kohapeal kui otseülekande vahendusel Sakala ajalehe veebist
Järelvaatamiseks valmib kirjeldustõlkega salvestus.
Samal ajal (kell 11–17) toimub Viljandi lauluväljakul erivajadusega inimeste käsitöö laat, kust leiab südamega tehtud käsitööd, head toitu ning maiustusi. Laadal on üle 20 kaupleja, kes toetavad erivajadusega inimeste tööhõivet ja taaskasutust. Näiteks toob Hea Hoog lemmikloomasõpradele kaasa kvaliteetsed lemmikloomatooted ja mänguasjad. Viljandi Singel pakub porgandiseemne linte ja tšillimoosi, Maarja Küla keraamikat ning kaltsuvaipasid. Loomulikult ei puudu laadalt ka jäätis ja pannkoogid.
Pidu algab kell 14 osalejate rongkäiguga. 14.20 toimub peo avamine ja sõnavõtud. Järgnevad laul kooridelt, esinevad tantsijad ja külalisesinejana astub üles Karl Madis.
Pidu ja laat on kõigile
tasuta. Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeo toimumist toetavad AS Hoolekandeteenused, Eesti Kultuurikapital, Eesti Rahvakultuurikeskus, Viljandi linn, Viljandi Muusikakool, Coop ja Vali Press.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus