Erimaa mälestusvõistlustel sündis kolm uut rekordit

Möödunud laupäeval peeti Paduveres kettaheitja Otto Erimaa 41. mälestusvõistlusi, kus uue heitealade kolmevõistluse rekordi püstitas odaviskeäss Mihkel Kukk.

Erimaa mälestusvõistlusi on Paduveres Tiit Lääne eestvedamisel korraldatud juba üle neljakümne aasta. Lääne korraldas esimese mälestusvõistluse oma onu Otto auks 1969. aastal, kui ta oli alles neljanda klassi poiss. Järjekindlus on võistluste traditsiooni hoidnud juba pea pool sajandit. Alates 2005. aastast on Tiit Lääne ka ise aktiivselt võistluste heitealadest osa võtnud ja erandiks polnud ka tänavune võistlus.

Osalejaid polnud küll massiliselt, kuid selle eest oli tase suhteliselt kõrge. Heitealadel võistlesid odaviskaja Mihkel Kukk ning tõstmisega rohkem nime teinud Saare valla mees Peep Päll. Nendele pakkusid konkurentsi ürituse peakorraldaja ning põline spordifanaatik Tiit Lääne, JSL Kalju esimees Uno Valdmets ja tasemel kabetaja Enno Eerma.

Kuke eesmärgiks isikliku rekordi parandamine

Naistest olid kohal Mare ja Marit Külv, kes on mõlemad eri aegadel olnud Tartu maakonna heitealade meistrid, ning Tiina Tikk, kes on edukalt esindanud Tartu Ülikooli spordiklubi. Võistlustest võtsid osa ka Tiit Lääne kaks nooremat tütart Lise-Lotte ja Sandra.

Meeste jooksualadest võttis osa vaid Kristo Värva, kes jooksis 60 meetrit ajaga 7,8 sekundit ning 3000 meetrit ajaga 12.15,5.  Ka kaugushüppes oli Värva ainuke osaleja, kus sai tulemuseks 5.14.

Heidete kolmevõistlust alustati kuulitõukega. Sel alal oli vaieldamatult parim  Mihkel Kukk, tõugates oma parimaks tulemuseks 13.38 meetrit. Paremuselt  teise  tulemuse sai kirja Peep Päll ning kolmandaks tõukas end Hillar Vaino. Mihkel Kuke enda sõnul tõukas ta viimati kuuli eelmisel Erimaa mälestusvõistlusel ning vahepeal pole selle alaga üldse tegelenud. Tulemused näitasid, et odaviskamise kõrvalt pole mehel ka kuulitõuge ununenud. Siiski lisas Kukk, et selle võistlusega ei saa tema sportlikust vormist mingit aimu. „Siin ma olen lihtsalt vahelduse ja traditsiooni mõttes, olen osalenud pea kõigil varasematel Erimaa võistlustel,” sõnas sportlane ning lisas, et Erimaa võistluste eesmärgiks oli oma heitealade rekordi ületamine.

Naiste arvestuses kaks rekordit

Parima tulemuse tegi Kukk ka kettaheites, lennutades ketast 41.08. Selle ala teise koha saavutas võistluste korraldaja Tiit Lääne tulemusega 35.27. Kettaringi kolmas mees oli sarnaselt kuulitõukele Hillar Vaino. Odaviske võitja ei olnud loomulikult kellelegi üllatus: Mihkel Kukk sai kirja tulemuse 56.50. „Mul ei ole plaanis siin oda isegi mitte seitsmekümne meetri peale visata, proovin tulemuseks saada midagi kuuekümne meetri kanti,” rääkis Kukk enne odaviskevõistluse algust ja selle eesmärgi ta ka täitis. Teise koha saavutas Hillar Vaino, kolmas oli Tiit Lääne.

Heidete kolmevõistluse võitis mälestusvõistluste rekordiga Mihkel Kukk, saavutades 2062 punkti. Teine oli Hillar Vaino, kes jäi võitjale alla ligi 400 punktiga. Kolmanda koha saavutas Tiit Lääne 1437 punktiga.

Ka naiste arvestuses sündis nii mõnigi rekord. Esimese neist püstitas Tiina Tikk, joostes 60 meetrit ajaga 8,4. Järgmise rekordi autoriks oli Lise-Lotte Lääne, kes jooksis 3000 meetrit ajaga 15.58,8. Kaugushüppe võitis Tiina Tikk tulemusega 4.33 ning teiseks jäi Ann Hannula tulemusega 3.48.

Kuulitõukes võidutses perekond Külv. Tartumaa veteranide meister Mare Külv tõukas kuuli 10.96 ning Marit Külv sai kirja tulemuse 9.63. Poodiumi madalama astme vääriliselt esines kuulitõukes Sandra Lääne tulemusega 8.88. Kettaheiteringis valitses samuti Külvide ülemvõim. Mare Külv võitis tulemusega 36.62 ning teise koha sai Marit Külv, heites 31.16. Kolmanda tulemusega lõpetas selle võistluse samuti Sandra Lääne, heites 26.58. Odaviskevõidu võttis Marit Külv, visates 29.42. Eneli Vadi saavutas teise koha tulemusega 26.26 ning kolmas oli Hille Kirpu tulemusega 21.57. Laste 40 meetri jooksust võttis osa üks vapper noormees:  Karl Viidebaum läbis distantsi  7,4 sekundiga.