Epud viisid Metsatarekesse jõulukingitusi

“Lastekodule Metsatareke jõuludeks külakosti toomine on meile traditsiooniks kujunenud,” ütles Jõgevamaa eppude eestvedaja, Riigikogu liige Margi Ein. Kogu pühadevisiidi teinud seltskond oli rõivastunud päkapikkudeks, kellele lapsed hoolega salmi lugesid. Metsatarekese juhataja Marika Tekkel ja kasvatajad rääkisid lastekodu igapäevaelust ja tulevikuplaanidest, sealhulgas kavatsusest hakata kasvandikele senisest põhjalikumalt käelist tegevust õpetama. Selleks on vaja ka õmblusmasinaid ja muidki tööriistu. “Metsatarekeses tuntakse käsitöö vastu tõsist huvi, mida tõestasid ka meile kingitud omameisterdatud suveniirid, ” rääkis Margi Ein

“Möödunud aastal algatasid Jõgevamaa epud kampaania raha kogumiseks lastekodu peremajale ja täname kõiki, kes meie üleskutsele reageerisid. Nüüd oli hea tõdeda, et tervisesõbraliku palkidest peremaja ehitamine on kulgenud edukalt, ehitusmehed lõpetavad viimaseid töid ning jaanuaris võib pidada avamispidu. Paranevad mitmete laste elutingimused,” lisas ta.

“Lastekodu praeguse juhataja Marika Tekkeliga saime tuttavaks juba ajal, mil veel ise koolitüdrukud olime. Staazika noorsootöötaja ja pedagoogiga oleme korduvalt kohtunud ka perioodil, mil ta oli Esku-Kamari algkooli juhataja. Usun, et Marika Tekkel suudab olla igati võimekas ja tubli juhataja Metsatarekesele ning jätkata väärikalt oma eelkäija Silvi Moonti tööd,” märkis Margi Ein.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus