EOK jagas Jõgevamaale 35 paari uiske

Eesti Olümpiakomitee projekti “EOK tuleb kooli” raames jõuab kõikidesse maakondadesse nelja aasta jooksul 680 lastele sobivat uisupaari. Jõgevamaa sai laste uisutamise huvi tõstmiseks 35 paari uiske, mis jagati kolme omavalitsuse vahel.


Projekt “EOK tuleb kooli” sai alguse 2010. aastal eesmärgiga edendada liikumisharrastust koolides. Projekti esimestel aastatel toetas EOK üldhariduskoole sportmängude inventariga – 15 maakonna koolini jõudis 873 jalgpalli, 1487 korvpalli, 135 saalihoki komplekti, 131 käsipalli ja 1254 võrkpalli. Seejärel, vahemikus 2014–2017 kinkis EOK maakondadele 515 täiskomplekti laste suusavarustust: suusad, kepid, klambrid ja saapad suuruses 33–38. Nüüd on järg jõudnud uiskudeni.
EOK kingib projekti raames aastas kokku 170 paari reguleeritava suurusega uiske. Jõgevamaa 35 uisupaarist sai Jõgeva vald 13, Mustvee ja Põltsamaa vald mõlemad 11 paari. Pooled on tüdrukutele, pooled poistele. Ka suurus on reguleeritav.
Teisipäeval andsid Jõgevamaa Spordiliidu Kalju president Tiit Lääne ja esimees Toomas Klaarman Jõgevamaa omavalitsustele neile mõeldud uisupaarid üle.
Lääne avaldas teisipäeval Jõgeva uisuplatsil rõõmu, et kohalikud on värske uisuväljaku omaks võtnud ning toimuvad nii hokitrennid kui ka niisama lõbuuisutamine. „Loodame, et abi, mida EOK uiskudega annab, võimaldab lastel jääspordiga tegeleda. See on suur stiimul ja võimalus end füüsiliselt arendada,“ ütles Lääne.
Adavere uisutreener Väino Treiman nentis, et 11 paari on abiks ikkagi. „Adaveres saavad kõik lapsed uisud alla. Ehk saame midagi välja vahetada või välja laenutada,“ ütles ta.
Mustvee spordikeskuse juhataja Tiit Tammaru ütles, et Mustvee uisud lähevad esialgu spordihoonesse. Seda, kas tänavu Peipsil uisutada saab, ta veel kinnitada ei osanud. „Lõunamuuli ehitus käib, ei tea, kas silla juurde, kus tavaliselt uisutatakse, meid lubatakse. Üks plaan on uisuplats valada Mustvee kooli juures olevale miniarenale. Esialgu on vaja väikseid ehituslikke asju teha. Tegeleme sellega aktiivselt ja kui õnneks läheb, saaks sinna stabiilsema väljaku valada,“ avaldas Tammaru lootust. 11 uisupaari on temagi sõnul abiks. „Meil endil on umbes samapalju uiske veel aegade jooksul tekkinud,“ ütles Tammaru.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus