Enne Pariisi ikka Nuustakule

Tänavune mitte just kõige leebem kevad on puhkuseplaanide tegijad soojematele maadele mõtlema pannud. Suvi pole küll alanud, aga soojakraade on meil kõigil kevadkuudel nappinud. See on meie laiuskraadil jaanikuus küll üsna tavaline, ehk toob uus nädal veidigi enam päikesepaistet ja soojemaid tuuli.

Mis puudutab aga ütlemisse, et enne Pariisi tasuks Nuustakul ära käia, siis sellega on tõsi taga. Seekord võttis Jõgevamaa Koostöökoda plaani vaadata taas kord üle, mida ka naabrid teevad. 2010. aasta novembris käidi Tartu taluturgu kaemas, Võrus oma toidu messil Uma mekk” ning Alatskivil Marja Korpimäki juures. Seekord valiti  reisisihiks taas Peipsimaa, kuid peamiselt uudistati naabrite tegemisi Tartumaal.

Alatskivil paistis kõigile selgelt kätte, kuidas mitme sektori koostöös sündinud üks suur ja atraktiivne külastusobjekt annab tööd ja leiba ka ümberkaudsetele ettevõtjatele. Paraku on Peipsimaal vähemasti meie maakonnas suuri ja turiste ligi tõmbavaid objekte vähe. Inimesed kurdavad, et läheks sinna küll, aga ei pakuta tegevust. Siin on tõsine mõtlemiskoht ettevõtjatele. Ideid on välja käidud ja osa juba ellugi viidud. Loodetavasti tuleb lisa. 

9. juuni 2012

blog comments powered by Disqus